STÁRPLEJ 2015 – FINÁLE 8. ROČNÍKU

Jablonecký Klub Na Rampě hostí v pátek 12. června 2015 finále letošního, už osmého, ročníku „lehce soutěžního festivalu převážně regionálních kapel“ Stárplej. Od února do května se každý měsíc uskutečnil koncert, z kterého diváci a porota posunuli vždy jednu kapelu do červnového finále. Celkový vítěz získá kromě prestižního ocenění a věcných cen také možnost nahrávání v profesionálním studiu nebo vystoupení na renomovaném festivalu (může si vybrat mezi těmito variantami).

Z prvního kola se do finále „kvalifikovala“ kapela Countdown To Madness (hard rock-metal) z Liberce. Březnové kolo pak do finále posunulo jabloneckou indie rockovou kapelu Johnny John. Třetí koncertní kolo sice podle diváků a poroty vyhrál horký favorit na celkové prvenství, ale pracovní povinnosti jednoho z členů kapele znemožnily se finále účastnit. Místo liberecké kapely Sprostá a ubohá si tedy finálový večer užije druhý z daného kola a tím je kapela Nautica (folk-rock / Jablonec nad Nisou). Čtvrtý soutěžní večer znamenal postup do finále pro kapelu Era Vulgaris (garage-crossover / Mnichovo Hradiště). Divokou kartu a možnost vystoupit na finálovém večeru obdržela od pořadatelů jablonecká pop-punková kapela  BB69, která se představila v prvním kole.

„Pro finále vše připraveno, i trika se tisknou… Dorazte spoluvybrat vítěze a poslechnout 5 zajímavých kapel“ zní z klubu a my přejeme všem kapelám hodně štěstí.

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *