12. ročník hudebně-divadelního festivalu Na schodech

[Tisková zpráva] – Výhled, památky, kapely, divadla, rodinná atmosféra a spoustu schodů. V sobotu 3. září 2016 již 12. ročník hudebně divadelního festiválku NA SCHODECH. Na kalvárii v Ostré u Úštěku, na vrcholku kopce, pořádá Spolek pro obnovu památek Úštěcka a NA SCÉNU. A když vyjdete ty schody, tak bude i zábava! 

Celé odpoledne zahájí místní bigbíťák, Baťa & něžný Kalábův beat, co střílí pohledy přes milovanou krajinu u Labe, mezitím co se vedle nich vznáší jejich cigaretový opar. Cinkající sklenice a smích. Přesně i tak zní jeho chytlavé melodie. Náš další vystupující je určený hlavně pro ty nejmenší. Pražský divadelní spolek Toy Machine, co nám do srdce Českého Středohoří veze hned dvě pohádky! Nejdříve nabudí atmosféru s loutkovým představením „Pověsti České“, kde můžete s výhledem na kopec Říp sledovat příběh o praotci Čechovi. Jako druhé představení nastupuje na scénu pohádka o Sněhové královně. Loutkový skvost hraný z jednoho kufru. Tak neváhejte a odložte své ratolesti na divadýlko. 

Z hudebního bloku tu máme ještě tři objevy! Nové duo Dandelion and the Burdock. Bicí s energickou kytarou a šišlavým hlasem. Hudba inspirovaná rock’n’rollem a kalifornskou garážovou scénou. Nové hudební duo, o kterém neslyšíte naposledy. Už jen fakt, že název jejich kapely je podle příchuti jedné limonády, přidává kapele na kráse. Pampeliška a lopuch. Aby toho z pražské scény nebylo málo tak se můžete těšit ještě na vystupujícího, co se přejmenoval na LAZER VIKING. Hudební žánr bychom nejraději nazvali přesně tak jak se jmenuje jeho první deska. Radical Karaoke, a nebo popsat slovy jako bubble gum rock, flitr popy rock’n’roll, hudební show, jedné osoby, Jakuba Kaifosze, co vám rozhýbe boky a rozzáří úsměv na tváří. Jeho hudební výkony byly minulý rok zpečetěny i nominací na hudební cenu Apollo. Jsme rádi, že právě po Lazer Vikingovi vystoupí duo Kieslowski. Kontrast žánrů na nože, protože právě Kieslowski budou hrát při západu slunce. Klidná lyrická hudba s nádechem folku. Texty o vztazích a o lidech jako my všichni. Takže na závěr festivalu do toho dáme trošku srdíčko. Láska a něha na závěr dne. 

Nezapomínejme, že celý festival je na podporu památek Úštěcka. Vstup je dobrovolný, tak si přijďte vylepšit svou karmu a přispět na dobrou věc.

Těšíme se na vás až vyšlápnete NA SCHODY.

Line-up:
14:00 Baťa & něžný Kalábův beat
15:00 Divadlo Toy Machine – Pověsti České
16:00 Dandelion and the Burdock
17:00 Divadlo Toy Machine – Sněhová královna
18:00 Lazer Viking
19:00 KIESLOWSKI

Událost na Facebooku.

Video z loňského ročníku:

 

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *