MUCHA A KNÍRY V PONORCE

Hudební klub Ponorka Litvínov bude v sobotu 17. ledna 2015 svědkem koncertu dvou kapel, které by na jednom pódiu čekal opravdu málokdo. „Feministická“ Mucha a „sexistické“ Kníry opravdu navštíví Litvínov společně.

Těšit se tedy můžete na „úplně slušné i úplně sprosté písně pro chytré lidi“ v podání brněnské femipunkové kapely Mucha, která je sdružená kolem mladé písničkářky Nikoly Muchové. Původně vystupovala vždy sama s kytarou, pro ostré slovo nešla nikdy daleko a vůbec se u toho nečervenala. Snad proto bývá také někdy přezdívána jako „Záviš v sukni“. Později se obklopila kapelou zkušených drsňáků (muzikantů známých z kapel Květy, Ty Syčáci či Budoár staré dámy), kteří dávají jejím nemilosrdným písním ještě sytější barvy.

„Hudbu opravdových mužů,“ nebo jinak moustache rock’n’roll, pak přivezou plzeňské Kníry, v jejich sestavě najdete muzikanty, kteří prošli celou řadou kapel jako např. Tleskač, Požár Mlýna, m.y. music, Sebevrány, Ausgerechnet, wYF#?, Kráva nebo Dispinxies. Těchto sedm novodobých statečných vztyčilo skomírající prapor pravého mužství a prostřednictvím našláplého rock’n’rollu s tříčlennou dechovou sekcí a přesahy do nejrůznějších hudebních stylů.

Za pozornost už stojí videopozvánka, kterou na tenhle koncert natočila kapela Kníry.

Událost na Facebooku.

(Upoutávka převzata z webu klubu.)

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *