DEATH ENGINE * DISPARO * THE TOWER

Liberecký Pivní bar Azyl má v tipech Koncertů na severu své pevné místo. Dalším z řady koncertů, který se tam uskuteční v pátek 20. března 2015, opět nabídne zahraniční kapely křižující Evropou. A dál už z pozvánky: „Death Engine ze západofrancouzského přístavního města Lorient, (…) vyráží na evropské turné k podpoře jejich právě vydaného alba „Mud”. Francouzské kapely jsou na scéně vždy něčím odlišné a vybočující, o tom především při živých vystoupeních nelze absolutně pochybovat. A právě Death Engine jsou přesně takovou francouzskou kapelou. Žánrově je lze zařadit někam na pomezí blackened posthardcoru a postpunku, v jejich zvuku však hrají nezanedbatelnou roli i prvky noisu a zatěžkaného sludge. V dubnu si zahrají s Godflesh a březnový koncert v Azylu bude jejich jedinou zastávkou u nás!

Z rozpálené Austrálie se do Liberce přijedou zchladit hc-punk/fastcoroví maníci Disparo. Zběsilý a ultrarychlý náser v klasickém stylu nebude nic pro vyznavače poklidného postávání ala shoegaze. Chystá se běhání po stropě, promísení kapely a diváctva, koncentrovaná energie, nezvykle charakteristický vokální projev a spousta songů, které jsou širší než delší.

Až z Prahy pak přijedou zahraniční duo doplnit doomoví The Tower, kteří koncem února vypustili na svět svou první demonahrávku. The Tower lze popsat jako tradiční doom metal minulého tisíciletí – rozvážný, zadumaný, mrazivý a zasněně melancholický.“

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *