V sobotu 13. května 2017 v jabloneckém klubu Na Rampě pokračuje dalším kolem 10. ročník „lehce soutěžního festivalu převážně regionálních kapel“ Stárplej. Ve 4. kole zahrají Meredith Hunter a The Widowers. Poté koncert dvojnásobných finalistů minulých ročníků kapel Exil 51 a Exots.
Alternativní rocková kapela Exil 51 spolupracovala například s kapelou Báry Zemanové, Vypsanou fixou a mnohými dalšími. Účastnili se festivalů jako Benátská noc, Noc plná hvězd, nebo třeba Hrádek Rock Summer, dostali se i do mnohých rádií. Velký úspěch kapele přinesla píseň Běžkařská.
Exots jsou domovští pop-rock-punkeři. Vydali několik alb a předskakovali známým kapelám, jako jsou Rybičky 48, Jaksi Taksi, ZakázanÝovoce nebo Support Lesbiens, dostali se na pódia známých festivalů. Stejně jako Exil 51 se účastnili Benátské noci, dál určitě stojí za zmínku Rock for People a Pražský Majáles.
Z prvního kola postupují do červnového finále DNA Brothers. Z druhého pak The Paper Cuts. Z třetího kola se kvalifikovala kapela Makule.