Anglická kapela Buriers v libereckém Azylu

Liberecký promotér Vlasta R.K. zve v pátek 8. dubna 2016 do libereckého Azylu na koncert kapely Buries, na kterém dále vystoupí Aran EpochalCalveraDimitar.

Vlasta zve na koncert těmito slovy: „…tentokrát pro vás nemám pozvánku na tradiční porci sofistikovaného hluku jako obvykle, ale spíš na něco jako malý folkový festival. Ale žádný strach, intenzity a syrovosti si užijeme i tak dost, jen v převážně akustickém provedení. Mám ohromnou radost, že Buriers v rámci svého turné zavítají i do Liberce, čeká nás parádní večer, nenechte si ho ujít!“

Buriers (UK) – anti-rap alternative folk

„Raw, vital… real.“ Clash Magazine
„Like a modern day Leonard Cohen.“ Volume Magazine
„The Lyrical Power of a nose-splitting head butt.“ Gold Flake Paint
„A curious, bewitching broth.“ Rough Trade
„Hearing Honey’s words is like a musical Kerouac.“ Micah P. Hinson

Tohle o Buriers píšou jiní. Já bych ještě přidal pár klíčových slov jako omamná melancholie, krása, uhrančivost… V čele Buriers stojí charismatický zpěvák, textař a básník James P Honey, jehož nakřáplý projev, někde na půli cesty mezi zpěvem a recitací, může místy připomenout jak Leonarda Cohena, tak třeba Michaela Giru, nebo rapujícího Nicka Cavea. Někde na průsečíku tří výše zmíněných jmen se Buriers částečně pohybují i hudebně, nebo spíš pocitově, výrazově. Violoncello, housle a sborové vokály zase odkazují třeba k Silver Mt.Zion a dalším kapelám od Constellation Records. Ale Buriers si určitě s nikým jiným nespletete, natolik jde o silně osobitou (a nakažlivou) kapelu.
Od dlouhohrajícícho debutu „Filth“ z roku 2012, vydaného ještě pod původní hlavičkou A Band of Buriers, se krom názvu mírně obměnila i sestava kapely a částečně i její zvuk. Buriers od té doby vydali dva singly a dvě EP, to poslední s názvem „To Speak Of One’s Own Pride“ letos v únoru u Endemik Music. Vše k poslechu a stažení tady:
buriersofficial.bandcamp.com
www.buriers.co.uk
www.facebook.com/buriers

+ tady ještě krátký aktuální rozhovor Buriers: Pokud hudba není JINÁ, není prostě dobrá na Silver Rocket.

Před Buriers se představí trojice svébytných solitérů/písničkářů/„one-man pičusů“ z okruhu kolektivu Silver Rocket:

Aran Epochal – bass gothic-folk

Projekt Adama z Gnu, který po sérii 7″ singlů loni vydal (s důležitou podporou hostů, skrývajících se pod dovětkem Tahle hudba) výjimečné a ceněné album Doba bronzová. Introvertní (ne)folk, kde základ tvořený úspornou akustickou basou a sugestivním hlasem prorůstá prvky elektroniky, alternativy, gotiky i country, navíc podpořený silnými texty. Hudba krajiny.
www.aranepochal.tv
www.silver-rocket.org/kapely/aran-epochal

Calvera – basa&riffy&smyčky

Michala možná znáte jako kytaristu pražských Fetch! Coby Calvera, za pomoci basy, hlasu a looperu, vytváří intenzivní mozaiku riffů, v níž není problém slyšet celou kapelu, ale zároveň nezní jako jakákoliv jiná kapela, nebo interpret. Takhle totiž hraje jenom Calvera. Jeho loňský bezejmenný debut na Silver Rocket patří mezi nezajímavější desky roku 2015.
calvera.bandcamp.com
www.silver-rocket.org/kapely/calvera

Dimitar – akustická mlha

Ambientně-minimalistické alter ego Adámka z noise rockových Or.

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *