Azyl Pivní Bar uvádí: Insect Ark a Kiss Me Kojak ve Stamině

Azyl Pivní Bar zve v úterý 15. května 2018 na koncert Insect Ark a Kiss Me Kojak, který hostí liberecký Klub Stamina.

INSECT ARK (USA, Profound Lore Rec.) – Psychedelic Doom / Experimental / Noise

Experimentálně instrumentální duo Insect Ark vzniklo v roce 2011, původně jako sólový projekt newyorské baskytaristky, výtvarnice a vizuální umělkyně Dany Schechter. Tu jste mimo její vlastní kapelu Bee & Flower mohli dříve zaregistrovat třeba jako spoluhráčku Michaela Giry (Swans) v Angels of Light, v současnosti Dana hraje mimo jiné s Alanem Dubinem (Khanate) v Gnaw a loni se i v ČR ukázala v koncertní sestavě Wrekmeister Harmonies.

Po pilotním singlu a EP následoval v roce 2015 dlouhohrající debut Insect Ark „Portal/Well“, na jehož nahrávání se už podílela i čerstvá posila sestavy, bubenice Ashley Spungin (Taurus, Negative Queen, Purple Rhinestone Eagle), ovládající též elektroniku. Novinkové album „Marrow Hymns“, které vyšlo letos v únoru u respektovaného kanadského labelu Profound Lore (např. Nadja, Sumac, Pallbearer, Krallice…), vznikalo už jako týmová práce dua, je skvělé a o dost víc „heavy“ (ač vlastně bez metalu), aniž by se ztratila uhrančivá atmosféra temného soundtracku k vysoké horečce. Těžkotonážní riffy občas připomenou třeba drone velikány Earth, ale s jedním podstatným rozdílem, v Insect Ark totiž nenajdete ani tón „běžné“ kytary – Dana krom basy (a elektroniky) používá lap steel kytaru, která je svým specificky klouzavým zvukem jedním z hlavních poznávacích znamení kapely.

Evropské turné dámy zahájily v dubnu na legendárním festivalu Roadburn, na květen pak nejprve naplánovaly 7 společných koncertů s britskými Gnod (kteří v Azylu před šesti lety také hráli) a pak hned první ze čtyř zastávek v ČR je v úterý 15.5. Liberec. Nenechte si tuhle příležitost ujít, stejně jako u zmíněných Gnod se dost pravděpodobně už nebude opakovat, tahle kapela roste a míří výš.

KISS ME KOJAK (CZ, Silver Rocket Rec.) – Noise Rock

Koncept večera bez kytary podpoří v roli hosta Kiss Me Kojak z vedlejšího výběžku, se svým noise rockovým dvoubasovým chlívem.

Převzato z události na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *