Balkánský večer v Citadele: Kapela Romba v litvínovské Ponorce

Třetí ročník Balkánského večera v Citadele se uskuteční v sobotu 21. dubna 2018. Akce opět začíná v 18:00 hod. v Café baru Citadela ochutnávkou vín a jídel z balkánské kuchyně a projekcí filmu V šokuVe 21:00 hod. se pak akce přesune do Hudebního klubu Ponorka Litvínov, kde vystoupí už tradiční host Balkánského večera, ethno-world music kapela Romba.

Náhodným setkáním klezmerových a balkánských muzikantů baskujících na Kampě, v září 2011 vznikla Romba. Po ROMsko-BAlkanských začátcích, repertoár přes Moravu a Slovensko zahrnuje čím dál více slovanské muziky. V podání Romby tak zazní i polská, ruská, ukrajinská či rusínská muzika. Časem ubývá sedmi osminových rytmů a hudební výraz kapela tvoří jednoduchými čardášovými rytmy, občas se blížícími nefalšovanému SKA. V jejich podání, stále častěji zní i tanga, která muzikanti naprosto miluji.

Událost na Facebooku.

Ponorka má otevřeno od 18:00 a kapela spustí po deváté. Vstupenky jsou k dispozici v pokladně Kulturně společenského centra Citadela Litvínov, nebo v síti Ticketportal.

Převzato z webu klubu Ponorka.

Štítky , , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *