Benefiční koncert pro Artema v Liberci

Liberecký Pivní bar Azyl hostí v pondělí 20. března 2017 benefiční koncert pro ukrajinského antifašistu Artema. Vystoupí ukrajinská hardcore/punková kapela Zrada, slovinské electro-hardcore duo It’s everyone else, noise rock/sludge duo Makata-o z Lipska a pražští Kunta Kinte.

ZRADA přiveze z Ukrajiny svůj nasranej mix oldschool hardcore/NYHC a punku.

IT´S EVERYONE ELSE je duo ze Slovinska , které ti zboří všechny představy o elektronické hudbě. Temnota, zbustřené synťáky a řev.

MAKATA-O jsou další duo, které přicestuje přes kopec z Lipska. Basa, bicí a experimentální mix mezi noisem/rockem/sludgem.

KUNTA KINTE dovezou z Prahy energický speed hardcore/punk.

Před koncertem proběhne společná vegan večeře v režii FOOD NOT BOMBS. start 19:00 přesně! Kdo zaváhá nežere!

Informace o Artemovi a smyslu benefiční akce:

Artem je ukrajinský antifašista a aktivista, který byl v sobotu 19. listopadu 2016 napaden skupinou deseti nácků. Snažil se bránit, ale pochopitelně skončil zbitý na zemi se zlomenými žebry. A aby toho nebylo málo, jeden z útočníků mu posléze způsobil čtyři bodné rány do zad, které zasáhly plíce i srdce. Artem ztratil asi 2 litry krve. Po útoku Artem upadl do šoku a zřejmě nevnímal bolest a rozsah zranění, protože byl schopen ujít ještě 200 metrů a setkat se tak se svým bratrem a přítelkyní. Ti mu zavolali sanitku a pomohli zůstat při vědomí. Naštěstí sanitka přijela rychle a noční směnu v nemocnici měl velmi zručný chirurg. Ten konstatoval, že pacient dorazil v kritickém stavu a zranění mohlo být smrtelné, pokud by operace začala jen o čtvrt hodiny později nebo bodná rána k srdci byla o pár milimetrů hlubší. První operace trvala 4,5 hodiny, druhá kvůli vnitřnímu krvácení následovala druhý den. V pondělí 21. listopadu nabyl Artem vědomí a nyní se pomalu zotavuje. Léčebné výlohy za prvních deset dnů v nemocnici stály jeho rodinu a přátele $ 2500. Pomoci v tomto smyslu je však stále zapotřebí. Rehabilitace bude trvat v řádu týdnů, nebo dokonce měsíců, a je pochopitelně finančně náročná. Proto se Artemovi kamarádi, a především hardcoroví pankáči ze Zrady obrací na své mezinárodní přátele s prosbou o příspěvek. Více informací na FB stránkách kapely Zrada, kde najdeš i Artemovy fotky z pobytu v nemocnici a rehabilitace. (Zdroj: Anarchistická federace)

Událost na Facebooku.

[singlepic id=936 w=560 h=820 float=center]

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *