Benefiční koncerty pro AniDef

[Aktualizováno 28.8.2019] Během podzimu 2019 proběhne v několika severočeských klubech série benefičních koncertů pro útulek pro opuštěná a týraná zvířata AniDef v Žimu na Teplicku. Stejně jako loni oslovila výzva Patrika z Teplic několik provozovatelů klubů a promotérů a tak se koncerty v následujících měsících uskuteční postupně v Jirkově, Chomutově, Litvínově a v prosinci vyvrcholí koncertem v Teplicích, na kterém bude vybraná částka předána zástupcům žimského útulku.

První z oznámených koncertů hostí v pátek 18. října Rock klub U Kanára v Jirkově, kde vystoupí kapely DR.Greenstein, NECROSORTH a Hadem pro mého munga.

Událost na Facebooku Klub ukončil činnost. Hledá se nový prostor pro akci.

‼ Chomutovský koncert se uskuteční v pátek 15. listopadu v místním klubu Huháč, kde zahrají kapely Something Like a Ethos of Nemesis.

Událost na Facebooku

Další koncert se uskuteční v Hudebním klubu Ponorka Litvínov v sobotu 23. listopadu. Tady je zatím ohlášena jedna kapela a to jsou BAESTIEN.

Událost na Facebooku

Poslední koncert pak v pátek 27. prosince hostí klub KNAK Teplice. Na této akci dojde také k předání celého výtěžku z jednotlivých koncertů. Tady se na programu také pracuje, ale už teď účast přislíbily kapely Konec Konců, Sorry Holka a Favorite Obsession.

Událost na Facebooku

Letošní akce jsou vlastně už 13. ročníkem podobných koncertů pro útulek nejdříve v Krupce a nyní v Žimu. Loni se ale formát trochu změnil. „Minulý rok jsem akci posunul o level vejš a to tím, že proběhla ve více městech (Brno, Praha, Teplice, Litvínov a Chomutov) a vybrala se krásná částka 37.000 Kč“, říká k tomu v pozvánce na teplický koncert Patrik, který oslovil kluby a promotéry i letos.

AniDef – útulek Žim provozuje tým nadšenců, který se stará o opuštěné, nalezené a týrané psy a kočky. Těmto zvířatům poskytuje veškerou potřebou veterinární péči, láskyplné zázemí a hledá jim trvalé domovy.

„Někteří psi a některé kočky mají nás, ale halda dalších takovou kliku nemá. Pojďte jim dát třeba kilo a dostanete za to koncert a večírek…,“ stálo loni v jedné z pozvánek a určitě to platí i letos!

Někdo pomáhá běžně, někdo když má příležitost. Tady se nabízí ta příležitost. Účastí na těchto koncertech pomůžete hned několikrát a takříkajíc za jedny peníze. Finančně podpoříte ty, kteří se starají o opuštěná a týraná zvířata, v tomto případě žimský Anidef. Akce se konají v klubech, které dávají příležitost podobným akcím, ale poskytují také prostor „okrajovým“ hudebním žánrům a lokálním kapelám. Návštěvou tak podpoříte jak daná koncertní místa tak potažmo něco jako místní hudební scény. A za to všechno dostanete zábavu v podobě koncertu, za který byste zaplatili vstupné tak jako tak. 

Všechny tyhle důvody vedly k tomu, že se loni jedna z akcí konala pod hlavičkou projektu Koncerty na severu a letos se „Koncerty“ připojí litvínovským koncertem znovu a zároveň „mediálně“ podpoří všechny akce jednotlivými pozvánkami na svých stránkách.

Štítky , , , , , , , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *