Benefiční večer pro uprchlický tábor v Subotici

Ve čtvrtek 29. září 2016 hostí liberecký Pivní bar Azyl akci nazvanou Benefiční večer pro uprchlický tábor v Subotici. V rámci večera proběhne přednáška, fotografická výstava a benefiční koncert.

Členité prostory Azylu nabídnou možnost zhlédnout (kromě přednášky o práci v uprchlických táborech, prezentaci fotek z místa a ukázky obrázků namalovaných syrskými dětmi) také unikátní fotografickou výstavu z celé „Balkánské cesty“. Pochází z dílny Pomáháme lidem na útěku, iniciativy vzniklé ze skupiny nezávislých dobrovolníků. Přijďte se podívat, uděláme i malou vernisáž s vege občerstvením!

Subotica je stotisícové město na severu Srbska, ležící jen pár kilometrů od hranice s Maďarskem. V podstatě by se dalo tak trochu přirovnat k Liberci.

Přesto se něčím výrazně odlišuje – v jeho bezprostřední blízkosti i uvnitř samotného města se rozkládá několik provizorních táborů, ve kterých se shromažďují uprchlíci především ze Sýrie, Afghánistánu a Íránu, čekající na možnost přechodu uzavřené maďarské hranice.

V srpnu tohoto roku jsme zde strávili týden a společně se skupinou dobrovolníků, tvořenou jak místními, tak dobrovolníky z různých koutů Evropy, pomáhali alespoň částečně ulevit neutěšené situaci, která v táborech panuje.

My jsme teď zpět v teple domova, na místě však stále zůstávají dlouhodobí dobrovolníci, kteří odvádějí těžkou práci bez jakéhokoliv honoráře – prostě to tak cítí. Každý den chystají balíčky čerstvého jídla pro rodiny, každý den chystají program pro děti, z nichž některé ani rodinu nemají.

Večer bude benefiční – budeme promítat fotky, nafocené při samotné práci v táborech, zároveň popíšeme, co vlastně dobrovolníci na místě dělají a jaká je situace na místě, o které média ve většině případů ani nezakopnou.

Veškerý výdělek z večera poputuje přímo do Subotice na zajištění nejnutnějších potřeb.

Po skončení přednášky se na závěr benefičního večera můžete těšit na koncert hardcorepunkových Recidive z francouzského města Metz. Kapela zahraje bez honoráře, na podporu věci.

Převzato z události na Facebooku.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Benefiční večer pro uprchlický tábor v Subotici

  1. Pingback:Recidive z Francie zahrají na Večeru pro Subotnici v libereckém Azylu – Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *