Berlínský underground zavítá do libereckého Kina Varšava

V pátek 8. září 2017 srdečně zve liberecké Kino Varšava na dva skvělé koncerty a promítání dokumentárního filmu. Dorazte na česko-německý večírek s When the hands point up-the excitement starts. a Postmodern Orchestra.

Hands Up – Excitement! je hudební skupina pocházející z Berlína, jejíž tvorba je ovlivněna umělci jako jsou Joy Division, Sigur Ros, Leonard Cohen, Alter Ego, F. Scott Fitzgerald, Brittania Theatre, Nick Cave apod. Skupina zajímavým způsobem kombinuje hudebně-vyjadřovací prvky rockového charakteru s prvky hudby jemnější a melodičtější, o čemž napovídá i nástrojové obsazení kapely. 
Hans Narva – baskytara, kytara a zpěv / August Diehl (velmi známý německý herec, hrál mimo jiné i s Angelinou Jolie!) – kytara / Jakob Enderlein – violoncello / Alexander Lode – bicí / Claudia Lehman – melodika a zpěv / Stephan Scholz – kytara, housle a zpěv / Julia Malik – housle a zpěv 

Skupina Postmodern Orchestra je česko-německé hudební těleso pohybující se na německé i české hudební scéně. Skupina tvoří především instrumentální hudbu různých barev a obrazů (progresivní rock, funk, folk i skladby křehčího lyrického charakteru). Bicí, perkuse, basová a elektrická kytara, elektrické piano a syntezátor – to jsou štětce při ,malbě‘ rozmanitých scenérií kapely Postmodern Orchestra.
Falk Schönfelder – klávesy / Sepp Härtel – kytara / Ivan Paisrt – baskytara / Felix Neumann – bicí 

Film HANS IM GLÜCK (GER, 2008, režie: Claudia Lehmann; 60 min., české titulky) je dokumentární snímek o berlínském baskytaristovi, zpěvákovi, skladateli a kapelníkovi skupiny Hands up – Excitement! Hansi Narvovi, o jeho ironických bojích nejen proti pravidlům komunistického režimu na východ od Berlínské zdi, ale i demagogiím světa po pádu Železné opony. Další z témat filmu je umělcův život a pohled na berlínskou undergroundovou scénu. Hans im Glück je příběhem umělce, jehož uměleckým dílem je jeho život samotný. Snímek byl v roce 2008 na festivalu Berlinale oceněn jako nízkorozpočtový dokument. 

Převzato z události na Facebooku.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *