Buriers, Andy the Doorbum a Mermomoc hrají v Azylu

Liberecký Pivní bar Azyl zve v pátek 16. června 2017 na koncert, na kterém vystoupí anglická kapela Buriers, americký hudebník Andy the Doorbum a kapela Mermomoc z Podkrkonoší.

Po roce se do Liberce vrací uhrančivé londýnské „anti-rap alternative folk“ trio Buriers. Pro většinu z těch kdo je v Azylu loni viděli jistě skvělá zpráva a povinnost, takovéhle kapely k nám nejezdí každý den. V čele Buriers stojí charismatický zpěvák, textař a básník James P Honey, jehož nakřáplý projev, někde na půli cesty mezi zpěvem a recitací, může místy připomenout jak Leonarda Cohena, tak třeba Michaela Giru, nebo rapujícího Nicka Cavea. Někde na průsečíku tří výše zmíněných jmen a kapel od Constellation Records se Buriers, vystupující v sestavě kytara/harmonium & violoncello & bicí, tak nějak zhruba pohybují i hudebně. Podmanivá melancholická krása.

Andy the Doorbum je pozoruhodný solitér z Jižní Karolíny. Performer s nezaměnitelným hlubokým hlasem ve vodách experimentálních lo-fi folkových litanií, ale i ambientně triphovových nálad, jak ho představuje zatím poslední, výborné album Intent, které vydal loni společně s Justinem Aswellem.

Koncerty podkrkonošského (od loňska) tria Mermomoc, jsou v posledních letech, díky dlouhodobému pobytu kytaristy v cizině, malý velkým svátkem. Ale i přes vzdálenosti to pod povrchem pořád bublá, materiál na druhé album je víceméně kompletní a s loňským příchodem basáka se originální zvuk kapely, rozkročené mezi alternativou, folkem a rapem, ještě víc zahustil.

Převzato z fejsbukové události.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *