Černý Pepr a Červánek v Děčíně na lodi Cargo Gallery

Loď Cargo Gallery bude kotvit na Smetanově nábřeží v Děčíně a v pátek 25. března 2016 tam vystoupí místní hudební tělesa Černý Pepr a Červánek.

Černý Pepr: kultovní děčínská kapela Černý Pepr oslavila loni na podzim výročí 25 let existence. Její frontmen „Bandaska“ se za tu dobu vypracoval v lokálního kytarového mága jehož sóla a rytmické cítění se stala již legendární záležitostí. Kapela nevystupuje příliš často, a proto by bylo chybou si tuto příležitost nechat ujít. Černý Pepr vedle vytříbené rytmiky staví také na sehrané dechové sekci, která při vystoupeních předvádí různé doprovodné taneční kreace. Rytmická sekce je tvořená krásnou basistkou a bubeníkem a známým multiinstrumentalistou Matějem Kožíškem, známým z několika místních uskupení (např. Harambe, Triky z elektriky, Evil Regiment).
Kapela hraje výhradně vlastní tvorbu, inspirovanou reggae a world music.

Červánek: uskupení děčínských muzikantů, kteří většinou působí i v dalších kapelách. Červánek se nezdržuje vlastní tvorbou a narovinu vykrádá nejlepší fláky a pecky ze zavedených kapel a umělců typu: The Cure, Velvet Undeground, Pearl Jam, Iggy pop, Lou Read, Kalandra… Jejich koncerty obyčejně končí extatickým jamováním za účasti publika i dalších spřízněných muzikantů, co „jdou zrovna kolem“…

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *