CUMBAJŠPÍL XII. / Hlavní nádraží – Chomutov

Cumbajšpíl XII.: Kill the Dandies, Vanessa, Čokovoko či Schwarzprior

V pátek 23. října a o týden později 30. října 2015 přivítá v Chomutově diváky již 12. ročník krušnohorského nezávislého festivalu Cumbajšpíl organizovaného občanským sdružením Kuprospěchu a jeho partnery.

Festival se po osmi letech v chomutovském městském parku začal zaměřovat na netradiční atmosférická místa jakými byly např. bývalé městské lázně. V souladu s touto ideou se tak festival letos již podruhé koná na hlavním vlakovém nádraží v Chomutově. Oproti minulému roku se však jedná o rozšířenou verzi, kdy jsou pro diváky ve dvou budovách připraveny celkem tři pódia se zajímavým programem. Festival se tradičně zaměřuje na místní hudebníky z obou stran hranice, které doplňuje výkvět české nezávislé scény a nejinak je tomu i letos.

Pátek 23.10.2015:
První den vystoupí kontroverzní legenda temné elektroniky, skupina Vanessa proslulá mnoha skandály, ale také kvalitní produkcí. Za zmínku stojí jistě i alternativně rocková kapela Kill the dandies! či experimentální projekt Ježíš táhne na Berlín. Druhé pódium bude zaměřené na tvrdou kytarovou hudbu, kdy večer završí zásadní kapela posledních let v tomto ranku, havířovští Gagarin. Třetí pódium bude patřit Dj’s a taneční hudbě pod patronací místního soundsystemu Ara Company, který v rámci své tradiční noci Bass Pandemia představí dva hosty ze známých hudebních labelů.

Pátek 30.10.2015:
Druhý den na festivalu vystoupí jeho tradiční účastníci Schwarzprior, držitelé letošní ceny Vinyla pro objev roku. Nelze vynechat ani recesistické raperky Čokovoko a stálici festivalu, německé Meniak. Druhé pódium bude zaměřené opět na Dj’s a taneční hudbu, tentokrát pod vedením projektu Džugy Buggy a spřátelených Dj’s. Třetí pódium bude zaměřené na hiphop a rap, během večera vystoupí celá řada umělců z regionu, které v závěru večera doplní legendární Pio Squad z Jihlavy.

Festival zůstává neziskovou akcí, kvůli vysokým nákladům na zajištění budov je ovšem vybíráno minimální vstupné, které bude činit 90,- Kč na každý den. Diváci by měli dbát vlastní bezpečnosti a nevstupovat do prostor Českých drah k tomu zapovězených. Doporučujeme také teplé oblečení, zejména obuv.

V nádražce po celou dobu konání k vidění výstava: Tučňák – „Výběr z tučňákových peripetií“

Kdo a kdy na tom kterém pódiu vystupuje hledej v události na Facebooku.

Štítky , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *