Dědovy blechy, Sorry Holka a Will Eifell vystoupí v Ústí nad Labem a Lovosicích

Ústí nad Labem a Lovosice se tento víkend stanou centrem dění severočeské dvouzastávkové minitour tří spřátelených hudebních projektů. Ústecký písničkář Will Eifell a kapely Sorry Holka a Dědovy blechy mají společný především cit pro vlastní poetiku nebo osobitý výraz.

Teplická kapela Sorry Holka vydala na začátku letošního roku debut Krušný. Na něm dokázala umíchat koktejl, ze kterého je cítit láska ke kapelám z devadesátých let jako Sonic Youth, Dinosaur Jr nebo Pixies. I přes jasně čitelné vzory si však Sorry Holka drží svoji vlastní tvář. Při koncertech dochází ke kombinaci naléhavosti a hluku, ze které ale ven prostupují přímočaré motivy, útržky příběhů člověka po dvacítce a kytarové vyhrávky.

Písničkář Will Eifell přesně před rokem v těchto dnech vypustil do světa zatím jeho poslední album Mezi hrdiny a sny, které si celé nahrál doma. Sám desku označuje za „špinavej folk, který je nejlepší pustit si těsně před usnutím“, naživo je však jeho projev mnohem čistší a přístupnější. Rok od vydání hraje Eifell i nové písně, ze kterých je cítit větší kousavost vůči společnosti a vyrovnávání se světem, ale které si i tak drží tradiční melancholickou náladu.

Dědovy blechy zatím nejsou na severu Čech příliš známé. V domovských východních Čechách už ale mají poctivě vybudovanou fanouškovskou základnu, ke které jim dopomohlo také koncertování s kapelami jako Znouzecnost nebo Dukla Vozovna. Parta kolem frontmana Piškota servíruje svěží garage-rock s texty, které vtáhnou do světa garáží, sídlišť a betonových ulic. Samy Blechy ke své hudbě říkají, že se stačí „jen nechat pozvat do napůl dětského světa hrdiny většiny textů a nechat se příjemně rozbít energií z pódia nebo se jen zasnít při až psychedelických výletech meziher a jamů“.

V pátek 21.4.2017 v Čajovně U vysmátý žáby v Ústí nad Labem je vstupné dobrovolné, začátek v 19:00. Na závěr večera vystoupí pražská glam-garagová kapela The Drain. Událost na Facebooku.

V sobotu 22.4.2017 se večer v klubu Pod palubou v Lovosicích začíná ve 20:00, vstupné je 70 Kč. Událost na Facebooku.

Exkluzivně pro Koncerty na severu připravil Póža

Štítky , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *