Die alten Maschinen Na Rampě v Jablonci

Machinery 2.0 Tour kapely Die alten Maschinen se zastaví v pátek 13. listopadu 2015 v Jablonci nad Nisou, konkrétně v klubu Na Rampě.

Die alten Maschinen jsou mezinárodní projekt s českými kořeny, který ještě v dobách působení The Nihilists založil jejich šéf a syntezátorový guru Moimir Papalescu. Virtuální spolupráce tohoto cyber-bandu si nebere limity, a tak kromě hudebníků z různých koutů světa spolupracují „Staré mašiny“ například i s některými členy legendárních Devo, jedné z nejvýznamnější amerických novovlnných kapel.
Dalším hrdinou 80. let, který je stálým členem tohoto cyber-bandu je bubeník a frontman kanadských The Extras – Leon Stevenson.

Na rozdíl od jiných Moimirových projektů jsou Die alten Maschinen orientovaní více na elektro. Samotní členové pak svoji hudbu nazývají jako robopop. „Žijeme ve věku robotů, dnešní doba ale postrádá romantiku, kterou známe z prvních sci-fi příběhů. Právě proto se takové emoce objevují v naší hudbě a tak trochu pohádkových příbězích. Jsme zkrátka ti, kteří ještě naplno vnímali estetiku prvních sci-fi, kdy ještě neexistovaly dokonalé triky a strhující příběh byl nade vše a díky tomu je v nás stále přítomen jakýsi technooptimismus a retrofuturismus,“ říká Moimir Papalescu.
Nyní skupina připravuje druhé oficiální TOUR, které ponese název „Machinery 2.0“ a uskuteční se v listopadu 2015 v Praze, Plzni, Pardubicích a Jablonci. Zároveň skupina plánuje pořídit z TOUR živý záznam a vydat ho jako speciální edici pro fanoušky, kteří skupinu podpoří prostřednictvím serveru hithit.“

Die alten Maschinen: Moimir Papalescu (Analogue & Digital Machines, CZ), Leon Stevenson (Voice, CAN) & Petr Venkrbec (Elecro Horn, Saxophone, CZ) with Tuzex Christ (Guitar / Vanessa & Sunshine, CZ), Jan Maxa (Bass / Vltava, Zuby nehty, CZ¨), Roman Vrána (Drums / Piráti, CZ), Mitsuko (Electronics / Magnetik, JPN).

Událost na Facebooku.

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *