Díky! Díky! do BIO!

Děčínská hardcore/punková základna Biograffs Club zahajovala novou klubovou sezónu ještě o prázdninách a “skáčkem”. V pondělí 25. srpna 2014 se tam uskutečnila akce nazvaná Ska! Ska! v Bio!

V sobotu před koncertem sedí nad ránem na svém oblíbeném baru čerstvě vzniklá Reggae Negative Crew. Hodina pokročila, obsah krve v alkoholu klesá a v tom se to stane. “Co kdybychom jeli v pondělí do DC?” Sborové “Tak jo!” je skoro překvapivé, ale vše podstatné je řečeno. Jedeme!

Pondělí odpoledne, pár upřesňujících sms a vyrážíme. Cestou zjišťujeme, že vlastně pořádně nevíme kam přesně jedeme a ještě vtipnější je asi to, že nevíme úplně přesně na co. Takovej návrat do minulosti, kdy jsme se s partou sešli na nádraží a až tam se domluvilo, kam pojedeme na koncert. Nezvládnutá logistika nás nutí mírně zabloudit, ale po telefonické radě od domorodce (díky Kraby) zastavujeme přímo před místem určení, ale to zjišťujeme až při hledání parkovacího místa.

Před klubem posedává pár lidí a v klubu jsou vlastně jen holky za barem, zvukař a kapely. Jsme tu brzo. Biograffs se nachází v suterénu bývalého kina. Prostor celkem členitý, ale snad útulný. Maličký bar hned pod schody, maličký sál, pár místností s posezením. Ale pro dnešní den vše tak akorát. Možná až na ten malej bar.

Foto: H-photo.cz

Klub je stále víceméně prázdný, ale “kuřárna” (čti venku před klubem) je zaplněná celkem solidně. Dáváme nějaký drink, platíme vstup a když se vracíme z kuřárny, na pódiu už to rozjíždí novoborská Cháska. Kapela, která se někdy ráno teprve vrátila z rumunského festivalu Banát. Zvuk v pohodě a i přes avizovanou únavu kapela rozvlní většinu přítomných. Mix reggae a ska. Možná nic objevného, ale šlape to a baví to jak muzikanty tak publikum.

Foto: H-photo.cz

Po nejspíš krátké pauze, nebo to rychle uteklo, je přichystaná další kapela. Maďarští pistolníci Skaballeros. Tentokrát mix ska, punku a, nevím, rockabilly. Prostě rock’n’roll. Bylo to zajímavý a dobrý. Lidi se natlačili víc k pódiu a i houpání publika bylo znatelnější a častěji přecházelo do tance. Z nahrávky kapely to možná tak úplně nezní a ani fotky tomu možná nenapovídají, ale ta kapela v sobě má spoustu energie a umí ji předat dál.

Foto: H-photo.cz

Další pauzu si už ani moc neuvědomuju a na řadě je platinovej hřeb večera. Pár lidí je už buď vidělo, nebo je mělo naposlouchané, takže ještě před jejich vystoupením už bylo možné zaslechnout, že teď přijde něco výjimečnýho. Německá partička La Familia k názvu přidává doušku kick-ass-ska a tak to i bylo. Ska-core, který občas přecházelo v takovej šrumec, že ti to opravdu nakopalo zadek. Výborný. Několik lidí se nechalo strhnout do divokýho tance a muzikanti do toho dávali všechno. Po turné si asi budou muset zajistit kluci nějaký lázně. Vytleskanej a vykřičenej přídavek a padla.

Foto: H-photo.cz

Příjemnej večer na pěknym místě s milejma lidma a skvělou muzikou (tohle vlastně možná stačilo napsat na začátku a ‘report’ byl hotovej). Díky! Díky! do BIO!

Jenda

Fotosety od Jerzyul a H-photo.cz.

Video z vystoupení Chásky:

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *