Divadelní festival PřeMostění hledá podporu pro další ročník

PřeMostění je divadelní festival, který proběhne v březnu 2017 v Mostě. Festival na pět dní v roce spojí lidi z okolí Mostecka, kteří se zajímají o kulturní dění, pomozte nám uspořádat již sedmý ročník a přispějte tak k rekultivaci zborceného města. Akci můžete podpořit prostřednictvím crowdfundingové kampaně na serveru Hithit.

Jak to začalo

Zakladatelem akce je Pavel Skála, který pracuje jako divadelní pedagog na ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě. Je studentem DAMU a hraje v několika divadelních souborech. Organizoval osm let festival NaNečisto v Liberci, který se minulý rok konal již po jedenácté. Rozhodl se rozšířit pole svého působení a založil PřeMostění. V prvním ročníku v roce 2011 vystoupilo na festivalu deset divadelních souborů, v roce 2016 se toto číslo zdvojnásobilo a nerostou jen počty inscenací, PřeMostění navštěvuje stále více lidí a roste zájem i o nabízené semináře.

Co je náš cíl?

Divadelní PřeMostění je festival postupových ale nesoutěžných přehlídek. Jeho hlavním cílem je umožnit amatérským souborům i jednotlivcům prezentovat jejich dílo. Veškerá vystoupení hodnotí lektorský sbor. V minulosti dosáhl festival velkých úspěchů, vystoupilo u nás divadlo Viola s představením Šunen Romale, ve kterém účinkují známé tváře jako Bára Hrzánová, Mário Bihári a Jana Roušková, festival zaštítila Táňa Fisherová a dále jsme získali podporu od Simony Bezouškové, Martina Písaříka a mnohých dalších. Do programu jsou zahrnovány i doprovodné kulturní akce – koncerty kapel z Mostecka, ispirativní představení, dílny pro děti. S každým dalším ročíkem rozšiřujeme tuto nabídku a o festival je stále větší zájem. PřeMostění vytváří místo s přátelskou a tvořivou atmosférou, kde může probíhat podnětná diskuze. Mimo jiné festival divadla pozvedává kulturu města, ve kterém je to opravdu potřeba. Naším cílem je také vyrovnání se s kulturními dopady, které na město měla léta 1965 – 1987.

… a ještě něco navíc

„PřeMostění – divadelní festival v Mostě není lecjaký festival. Z jedné strany kvete velkým mladickým entuziasmem. A z druhé strany se s úspěchem vyrovnává s kulturními a sociálními dopady, které pro město Most znamenala léta 1965 – 1987. Právě osobitá odpovědnost k sobě, k místu, kde lze žít a hrát si, vytváří přirozenou jedinečnost času i místa v současném globálním světě.
Moje osobní zkušenost z toho festivalu (lektorský sbor 2012) mě vede k tomu, že bych chtěl prostřednictvím svého příspěvku podpořit tento divadelní festival.Divadelní festival PřeMostění je skutečný živý prostor, který nás svou pestrobarevností přenáší do naděje, kterou v sobě i pro nás ostatní objevují mladí lidé, kterým není lhostejné v jakém čase a prostoru budou žít nejen oni, ale i jejich potomci.“
– Radvan Pácl, dramaturg Činoherního klubu, lektor Nipos-Artama

Kdo jsme?

Celá organizace festivalu je zajištěna týmem několika dobrovolníků z řad středoškolských a vysokoškolských studentů a mladých lidí se zájmem o divadlo. Tým pracuje bez nároku na honorář a momentálně čítá 8 členů.
Akce vzniká pod hlavičkou spolku Odevšad a Základní umělecké školy F. L. Gassmanna.

Proč to děláme?

Chceme stále rozšiřovat nabídky seminářů pro účastníky festivalu, pořádat doprovodné akce a oslovovat více lidí z Mostecka. K tomu všemu jsou ale potřeba finance a proto jsme se rozhodli pro Hithit, kde má možnost přispět férově každý a my můžeme každého za jeho příspěvek odměnit malým dárečkem!

PřeMostění
www.premosteni.eu
www.facebook.com/divadelni.premosteni

www.hithit.com/cs/project/3053/divadelni-festival-premosteni

Událost pro PřeMostění 2017 na Facebooku.

Štítky , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *