Divadelníci a Martin C. Putna se v Chomutově zaměří na Ukrajinu

V sobotu 13. května v 19.30 nabídne chomutovský Hotel Sudety program věnovaný současné Ukrajině. Divadelní soubor Teď, nádech a leť představí inscenaci inspirovanou současnou Ukrajinou. Večer doplní diskuse a přednáška univerzitního pedagoga Martina C. Putny.

Inscenace Slepice není pták, Ukrajina není cizina pardubicko-pražského souboru Teď, nádech a leť je mozaika sestavená ze střípků osudů těch, kteří nepřišli s válkou přímo do styku i těch, kteří se jí dobrovolně nebo nedobrovolně, na té či oné straně, účastní.
Autor hry i režisér inscenace David Zelinka inspiraci sbíral při nesčetných setkáváních při cestě po jižní a východní Ukrajině. Během večera zazní i několik po cestě posbíraných písní.

Martin C. Putna je pedagog Univerzity Karlovy, literární historik, který se tématu kulturních dějin Ruska a Ukrajiny dlouhodobě věnuje. V roce 2015 natočil s Radimem Špačkem netradiční dokumentární road movie Ukrajino, nezlob se.

Diskusi po představení bude moderovat Filip Němeček, kazatel chomutovského sboru Českobratrské církve evangelické.

„Divadelní kritici na inscenaci oceňují nezaujaté a přitom velmi věrné a sugestivní vylíčení života ve válečném konfliktu. Originální je i způsob provedení, který vyhovuje nedivadelnímu prostoru Hotelu Sudety. Pětice herců využije přirozené scény místní hospody,“ dodal k tomu produkční Mirek Koranda. Ten také doporučuje provést rezervaci stolu na e-mailu mk@prosocial.cz nebo na tel.: 739 320 640.

Další informace na webu Hotelu Sudety: hotelsudety.cz/blog/ukrajina

Událost na Facebooku.

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *