False Beacon Tour: Autumnist a Pink Gloves v Hraničáři

Kapela Autumnist ukončí jarní část koncertního turné v sobotu 5. května 2018 v Ústí nad Labem, kde v roce 2005 hráli na Střekovské mumii ještě pod svým starým jménem Abuse. Představí na něm svou novou desku False Beacon. O support se postarají Pink Gloves. Akci hostí Veřejný sál Hraničář.

AUTUMNIST

Hudba Autumnist je hypnotická směs nejsoučasnější elektroniky s nadžánrovými přesahy jako manifestem. V širokospektrálním mixu kombinuje kapela ambient s hip-hopem či breakbeatem, hi-tech postupy s lo-fi popem či bizarní filmovou atmosféru s mimozemským folklórem. Autumnist je naživo působivá pětičlenná kapela, elektroniku doplňuje živá rytmická sekce s basou a bicími, kytarista a alternující saxofon s klarinetem spolu s podporou synchronizované videoprojekce.

Autumnist je projekt Vlada Ďurajky, který původně pod názvem ABUSE vydal několik EPs jako Silt, 4th Floor Sinking (2001) či Sleepfields (2002). Kritikou i posluchači výborně přijaté debutové album The Great Outdoors (2005) bylo následováno množstvím koncertů. Eponymní album The Autumnist (2009) byl oceněn jako Album roku 2009 podle kritiků v rámci Radio_Head Awards. Na Sound Of Unrest (2013) je patrný trend mírného vzdalování se od elektroniky. Kapela se objevila na několika zahraničních festivalech a v klubech a předskakovala naživo známé projekty jako Recoil, Laika, Cinematic Orchestra či Mouse on Mars. Do Ústí přiveze, jak už bylo řečeno, aktuální desku False Beacon.

PINK GLOVES

Jako support band vystoupí Pink Gloves, pražský hudební projekt, který vydal EP Los Angeles na americkém labelu Italians Do It Bettter.

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *