Festival Obnaženi s podtitulem „Sami sebou“ přiveze do Podkrušnohoří performery z Holandska, slam poetry a zapojí místní umělce

To nejlepší z české slam poetry, performance z Holandska i Česka nebo výtvarná díla tvořená v ulicích – to nabídne od 21. do 24. srpna 2019 chomutovský festival Obnaženi. Již 16. ročník podkrušnohorské tanečně-výtvarné akce tentokrát nese podtitul „Sami sebou“.

Ve středu 21. srpna festival odstartují mistr České republiky ve slam poetry Dr. Filipitch a také další slam-performeři Siegfried, Empathic, Michal Kubala, Ing. Puding. Zázemí otevírací akci Obnažen poskytne od 19.00 atrium Chomutovské knihovny.

Od středy začnou výtvarníci Tereza Holá, Hynek Skoták, Josef Šporgy, Jiří Němec a Daniel Černý vytvářet svá díla přímo na náměstí 1. máje. O den později, ve čtvrtek 22. srpna v 17.00, pak svými instalacemi za doprovodu hudby i mluveného slova provedou návštěvníky festivalu.

Páteční performace „When everything is human, the human is an entirely different thing“ je dílem holandské skupiny Wild Vlees. V kostele sv. Kateřiny dvojice performerů bude zkoumat lidskou tělesnou identitu – performeři se v průběhu představení doslova ztratí.

Poslední den festivalu, sobota 24. srpna, divákům představí výsledky workshopu Different?. Barbora Látalová připraví s šesticí místních účastníků workshopu představení do prostoru gotického kostela sv. Kateřiny.

Finální rozloučení s 16. ročníkem festivalu Obnaženi proběhne v chomutovské Café Rouge.

Program festivalu je k dispozici na webu: https://obnazeni.cz/festival

„Říká se, že dnes žijeme v době, kdy se lidé sami sobě navzájem vzdalují kvůli moderním technologiím, sociálním sítím nebo dezinformačním kampaním. Je otázkou, kdy skutečně jsme sami sebou. To právě prozkoumají letošní Obnaženi, které na pár dní vytvoři pod Krušnými horami oázu, v které všichni budou moci býti sami sebou,“ řekla k tomu jedna z organizátorek festivalu Klára Alexová, v Amsterodamu usídlená tanečnice a performerka, která vyrůstala v Chomutově.

Konání 16. ročníku festivalu Obnaženi podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Statutární město Chomutov, Chomutovská knihovna, p.o., Oblastní muzeum v Chomutově, Galerie Město, Rent Group a Café Rouge.

Tisková zpráva Spolku Obnaženi

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *