Festival Sudety 2014

Festival Sudety

Festival Sudety

V Ústí nad Labem byl už v pondělí 10. listopadu 2014 zahájen šestý ročník akce nazvané Festival Sudety. Letošní ročník je věnován období přelomu 80. a 90. let 20. století. Festival Sudety přináší autentické příběhy lidí, kteří morálně odolali nebo se obětovali pro druhé, i těch co podlehli a – byť často za okolností, které si težko dokážeme představit – podepsali smlouvu s Ďáblem.
Festival vznikl ve spolupráci Činoherního studia, Ústecké kulturní platformy a Lesa divokých sviní.

Více informací na www.festivalsudety.cz

Program:

Pondělí 10. 11., 16:00 (zdarma)
Z TOTALITY DO SVOBODY a UNDERGROUND NA ÚSTECKU
Katedra historie FF UJEP pořádá vernisáž výstavy k 25. výročí listopadových událostí. Jako doprovodná akce rozšířená výstava o undergroundu na Ústecku.
Koná se na Filosofické fakultě UJEP, katedra historie.

Čtvrtek 13. 11., 18:00 (zdarma)
PŘÍPAD MARIHUANA
Přednáška Mgr. Markéty Brožové. „Případ Marihuana” – proces z roku 1981 s tzv. volnou mládeží v Ústí nad Labem.
Koná se na Filosofické fakultě UJEP, učebna 122.

Pátek 14. 11., 18:00 (50,- Kč)
SAMETOVÝ PRACH
Koncert Nauzea Orchestra a Hudba Praha. Mejdan se členy stávkového výboru Pedagogické Fakulty v Ústí nad Labem – pořádá Katedra historie Filozofické fakulty UJEP a Fakulta umění a designu UJEP v Ústí nad Labem.
Koná se v Hraničáři.

Sobota 15. 11., 19:00 (vstupné dobrovolné)
NA TŘI AKORDY #2
Koncert undergroundových umělců: Čistírna pokaždé jinak, Rose Means Rose, Remember The Heroes, Tom77, Rohypnoll Mississippi Aussig, Vylitá šťáva, KFC, Deformace, Zmagnetizovaná blána, Uraggan Andrew & Reggae Orthodox, Lidoví léčitelé, Olaf.
Koná se v sále Hostince Pod Kaštany ve Skoroticích.

Neděle 16. 11., 19:30 (99,- Kč)
Vanessa Emde: O MRTVÝCH PTÁCÍCH
Divadelní představení Divadla X10. Německá autorka a režisérka Vanessa Emde se ve svém textu snaží analyzovat životní osudy sebe, své matky a babičky – tří generací západoněmeckých žen.
Překlad: Michal Kotrouš, dramaturgie: Vojtěch Bárta, scénografie: Jan Štěpánek, hudba: BioMasha, hrají: Lucie Roznětínská, Nataša Gáčová, Tereza Štěpánek Chytilová, Daniela Choděrová, Marie Černíková, Hynek Chmelař. Režie: Vanessa Emde
Koná se v Hraničáři.

Pondělí 17. 11., 12:45 (zdarma)
VYUHLENÉ OBCE
Chtěli byste se projít po místech, kde stávaly obce Užín (Auschine), Roudne (Raudney) a Dělouš (Tillisch)? Industriální výlet turistického oddílu Činoherního studia míří přímo do míst, kam běžný výletník nikdy nezabloudí. Na závěr nás čeká návštěva jednoho ze dvou restauračních zařízení ve Skoroticích (Garditz). Délka trasy: 9 km Obtížnost: mírná (děti povoleny), průvodce: energetik Petr „Sedly“ Sedlák.
Sraz ve 12:45 před kinem Hraničář.

Pondělí 17. 11., 19:30 (zdarma)
ŽIVOT PODLE VÁCLAVA HAVLA
Intelektuál, milovník žen a života, obdivovatel undergroundu a v neposlední řadě mezinárodně uznávaný politik. Takový byl Václav Havel. Jeho celoživotní příběh vůbec poprvé zachycuje film Andrey Sedláčkové, který vznikl v koprodukci s Knihovnou Václava Havla. V Hraničáři se představí pouhý den po svém premiérovém uvedení v pražské Lucerně.
Koná se v Hraničáři.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *