Galerie Bunkr Most: Martin Zet / Promítání videí z expedice a komentář z výpravy do Mostecké uhelné pánve

Galerie Bunkr – Most vás srdečně zve na akci Martin Zet / Promítání videí z expedice a komentář z výpravy do Mostecké uhelné pánve. Akce se uskuteční v pátek 14. října 2016 v 18:00.

Promítání krátkých videí z výpravy Na pomezí samoty – Do hlubin lignitových mračen Mostecké uhelné pánve – jedinečné krajiny, kde leží ostrovy původní přírody a archeologická naleziště obklopena stopami průmyslového znečištění, i svědectvím o rekultivaci krajiny. Expedice vycházela z předpokladu, že pro ekologa a umělce je nezbytné zabývat se problematikou sounáležitosti člověka s krajinou komplexně, tedy včetně tématu energetických zdrojů. Umělec dnes s ekologem sdílí mnohem víc než jen doménu estetického a příjemného.

Martin Zet (*1959) je výtvarný umělec a performer. Prošel sochařským studiem na Akademii výtvarných umění v Praze, působil jako vedoucí Ateliéru videa Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. Ve svých performancích, instalacích a akcích nechává působit čas v jeho dvou základních významech: čas jako průběh, trvání a destrukce a čas jako stope paměti či minulosti.

Akce, kterou společně připravily Galerie Bunkr – MostGalerie Školská (Dagmar Šubrtová, Miloš Vojtěchovský), Fakulta umění a designu UJEP v Ústí nad Labem a Dům umění Ústí nad Labem, je součástí doprovodného programu k výstavě Epifanie – Na pomezí samoty.

Více informací na frontiers-of-solitudes.org a duul.ujep.cz.

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *