Galerie Bunkr Most: Michaela Spružinová a Karel Konopka / Kameňák

Galerie Bunkr – Most vás srdečně zve na výstavu Michaela Spružinová a Karel Konopka / Kameňák. Zahájení se uskuteční v pátek 26. února 2016 v 18°° (výstava potrvá do 25.3.2016).

Výstava Kameňák autorů Michaely Spružinové a Karla Konopky vznikla na základě dialogu s aktuálním výstavním konceptem galerie Bunkr (umělecká reflexe města Most a jeho okolí). Koncepce výstavy poukazuje na problematiku nekontrolovaně přeplňovaného veřejného prostoru vizuálním odpadem (reklamní plochy či umělecké realizace bez hodnotného kontextu). Snahou autorů je otevřít dialog s občany města i jeho vedením o dlouhodobé neudržitelnosti tohoto přístupu i jeho dopadu na obyvatele. Most svojí nechvalně známou historií, která má své dozvuky i v současnosti a není uzavřenou etapou, slouží jako výchozí bod pro některé výtvarníky. Autoři se k tomuto nelehkému odkazu minulosti snaží vyjádřit s určitou dávkou lehkosti ironie a nadsázky.

Michaela Spružinová (*1983) vystudovala na Fakultě umění a designu UJEP v ateliéru Sklo a obor Kurátorská studia. Zajímá se o propojení oblastí volného a užitého umění. Ve svých projektech se volně vyjadřuje k sociálně angažovanému umění a nabourávání určitých stereotypů ve společnosti.

Karel Konopka (*1982) vystudoval na Fakultě umění a designu UJEP v ateliéru Přírodní materiály. V současné době pracuje jako kurátor sbírek ve skanzenu Zubrnice, jež spadá pod Národní památkový ústav v Ústí nad Labem. Zajímá se o globální aktivismus a umění ve veřejném prostoru.

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *