Ghetto Tour 2015: Ústecká kapela Houba se vrací na pódia

Po zářijovém americkém turné se kapela Houba tvrdě setkala s českou realitou. V říjnu odehrála 3 koncerty a poté náhle zrušila česko – slovenské turné s N.V.Ú. Důvodem byla kromě drobných kapelních neshod také nutná léčba zpěváka Majka. Ten na konci loňského roku absolvoval několikatýdenní pobyt v léčebně, aby mohla kapela dále pokračovat.

22. května se Houba vrátí na pódia. První koncert po sedmiměsíční pauze odehraje v klubu Planet Underground. Ten se nachází v ústecké čtvrti Předlice, kam obyčejní Ústečáci dobrovolně chodí opravdu jen výjimečně. „První i poslední koncert turné odehrajeme v lokalitách, které jsou často označovány za ghetta nebo vyloučené lokality. I z tohoto důvodu jsme turné nazvali Ghetto Tour. Chceme tím poukázat na to, že v místech, kam se někteří bojí chodit, existují kluby a komunity, které zde organizují koncerty, komunikují s místními a chtějí situaci změnit, jsou světly na konci českého tunelu xenofobie a rasismu.“, říká basák Martíček a dodává, že tyto nezávislé kluby chtějí svým hraním podporovat.

S myšlenkou turné koresponduje i účast na Letní Žižkovské noci. Ta se oficiálně hlásí k řešení problémů rasismu a xenofobie pozitivní cestou, podporuje nízkoprahové kluby, sdružení Food Not Bombs i komunitní centra na pražském Žižkově. Houba svou účastí podpoří také nezávislý festival v Kolíně, Garage Fest. „Vyvrcholením naší festivalové sezóny je určitě Žižkovská noc. Vážíme si tohoto festivalu hlavně proto, že má jasnou a nosnou myšlenku. Není to jen akce pro akci. V Kolíně zase hrajeme na Garage festu, naprosto nezávislém festivalu v garážích na okraji města,“ dodal Martíček.

O prázdninách kapela zahraje na festivalu alternativní muziky Femnaz v Srbsku, podzim pak bude ve znamení koncertů s ostravskou kapelou Degradace.

GHETTO TOUR 2015:

22.5. Ústí nad Labem / Na Nivách 3 / Punk v ghettu
23.5. Vršovka / Náchod / East Way Punk Fest
06.6. Jihlava / Jihlava´s not dead
13.6. Kolín / Garage Fest
26.6. Praha / Letní žižkovská noc 2015
22.8. Pančevo / SRBSKO – Famnaz – festival alternativne muzike na jezicima nacionalnih zajednica
25.9. Uherské Hradiště / Mír + DEGRADACE
16.10. Ostrava / Barrák + DEGRADACE
24.10. Tábor / Millenium + PESHATA
20.11. Praha / Vagon + DEGRADACE, LOUTY
21.11. Nový Bor / bar Čerňák + DEGRADACE, LOUTY
18.12. Kladno / Autodafé
20.2.2016 Varnsdorf

Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Ghetto Tour 2015: Ústecká kapela Houba se vrací na pódia

  1. Pingback:22.5.2015 / Na Nivách 3 – Ústí nad Labem / PUNK V GHETTU # 3 (HOUBA, KFC, BURNING STEPS) - Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *