Hentai Corporation na Dočesný!

Je sobota 6. září 2014 asi půl půl jedenáctý dopoledne a na fejsbukovym profilu kapely Hentai Corporation se objevuje “pozvánka” na jejich dnešní koncert v Žatci: “…dnes máme poslední koncert letošního jareka léta a šacujem to na podobnou legrandu, přijeď na dočesnou ty píčo, 15:30 letní kino slivenec, květen červen červenec pa dvanáct pravidelných měsíčků”. Kdo by odolal.

Den před zase popíjí Reggae Negative Crew ve svém oblíbeném baru a řeč přijde i na žateckou Dočesnou a fakt, že tam vystupují Hentai Corporation. Výše zmíněná pozvánka kapely je tak sugestivní, že kolem půl druhý odpoledně letí éterem několik sms a dvě třetiny Reggae Negative Crew vyráží za necelou hodinu z Litvínova směr Žatec.

Cesta příjemně ubíhá, parkování nalézáme skoro hned a celkem blízko letňáku. Po pár krocích potkáváme prvního Litvínováka. Dočesná je oslava chmele a piva a tak první pivo koštuje i řidič. Musí. Vykecáváme, vyhlížíme známý tváře a protože dnešní výlet je “pánská jízda” koukáme po holkách.

Na pódiu už zvučí kapela, kvůli který jsme přijeli a už při zvukovce padají ujetý hlášky, který pak mezi songama provázejí celej koncert a který k týhle kapele prostě patří. Potkáváme pár dalších našinců a nakonec taky jadnoho známýho domorodce.

Co říct o koncertu kapely, kterou máš rád? Bylo to dobrý, zábavný a tak. Radek Škarohlíd předvádí své taneční kreace, komunikuje a hladí jednotlivé fanynky i fanoušky. Uráží všechny a všechno a daří se mu prudit všechny ty, kteří kapelu neznají. Prostě krystalická zábava. Tuhle kapelu jde asi buď k smrti nenávidět, nebo nekriticky milovat. Několik lidí opouští areál letňáku a mezi zuby chrlí nadávky. Skvělý.

Foto: Mihal

Celý den bylo teplo a dusno. Nehnul se ani lístek, aby se asi u třetího songu zvedl vítr, zatáhlo se a bylo slyšet blížící se bouřku. Taky super. Fakt to vypadalo, že to má kapela takhle šéfnutý. Protože až do konce koncertu nespadla ani kapka, ale celou cestu domů pršelo. Začalo asi 2 kilometry za Žatcem a přestalo těsně před Litvínovem.

Jet na dvoudenní akci jen na jednu kapelu je možná pitomost, ale stálo to za to. Jenže když musíš v šest už být ve svym oblíbenym baru, nic jinýho ti ani nezbyde. Navíc jsme (krom Tap Tap Orchestra, kteří hráli ve stejnou dobu na jinym pódiu) ani o jinejch kapelách, který na Dočesný hrály, nevěděli. Hezkej výlet.

Jenda

Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Hentai Corporation na Dočesný!

  1. Pingback:Pondělní mejdan v Jíšovně [8.9.2014@Rock Pub Jíšovna - Osek] - Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *