Hudební sklepy v Litvínově: Pavel Fajt s programem Drumming Alley

Celoroční festival Hudební sklepy pokračuje v Hudebním klubu Ponorka Litvínov v pátek 26. února 2016 vystoupením Pavla Fajta nazvaným Drumming Alley.

Pavel Fajt je moravský avantgardní hudebník, neortodoxní bubeník, hudební aranžér a producent evropského významu.

Koncert pro bicí soupravu, „zvukový kruh“, elektroniku, loopy, groovy a hlas – Drumming Alley – je sólový koncertní projekt, který reflektuje hudební styly a přetváří je do řeči bubnů, zvuků, elektronických pasáží a polyrytmických ploch. Koncerty jsou do značné míry ovlivněny samotným místem konání, akustikou – charakterem místnosti a muzikoterapeutickou praxí. Hudební performance s s odkazem na východní filosofii a vycházející z naší hudební tradice. Kombinace vážné hudby, etnických rytmů, elektroniky a muzikoterapie. Polyrytmické kompozice s velkým důrazem na zvuk a energii.

Festival Hudební sklepy založil Václav Koubek. Dramaturgie vybírá výjimečné hudebníky, kteří mají renomé u laické i odborné veřejnosti. Ačkoliv se festival žánrově nevyhraňuje, umělci, kteří se objevují v programu, čerpají především z tradice a kořenů českého písničkářství, jehož základy byly položeny v druhé polovině 20. století. Dramaturgie preferuje umělce, kteří kladou důraz na interpretaci originálního, povětšinou původního repertoáru. Hudebníci navazují na kořeny české písničky, ale často také hledají nové cesty, nové postupy.

Hudební sklepy probíhají za podpory Tullamore D.E.W. a tak se v pátek v Ponorce můžete těšit na welcome drink právě této značky. Koncert podporuje také město Litvínov.

Převzato z webu klubu Ponorka – Litvínov

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *