Hudební sklepy v Litvínově: Vladimír Merta

Celoroční festival Hudební sklepy pokračuje v Hudebním klubu Ponorka Litvínov v pátek 11. března 2016. Tentokrát se litvínovskému publiku představí písničkář Vladimír Merta.

Vladimír Merta není jen písničkář, ale také hudební skladatel, textař, scenárista, filmový a divadelní režisér, dokumentarista, esejista, publicista, prozaik, kreslíř a fotograf.
Vystupuje od roku 1967, o rok později vydal ve Francii legendární první album českého folku Ballades de Prague. Byl významnou osobností volného sdružení Šafrán. Proslavil se jako nenapodobitelný kytarista, uskutečnil vlastní filmařské projekty, zejména v oblasti animovaných filmů, režíroval divadelní hry a koncertní pořady.
Vydal téměř dvě desítky řadových alb (vedle Ballades de Prague též P. S.; Struny ve větru; Vladimír Merta 1 a 2; Hodina vlka; Chtít chytit vítr; Bití rublem; Svátky trpělivosti; Cestou k…; Nebuď nikdy sám; Obrázky v kartách; Mít míň je víc; Ametysty; Bývaly časy; Drobné lži; Filmy v hlavě), na mnoha dalších se podílel jako interpret a autor (například Šafrán; Sekce mladé hudby pro Afriku; Drobné skladby mistrů; Kresby tuší; On the Road with Tom Ball & Kenny Sultan; Sefardské inspirace; Adam a Eva; Svet zmotaný; Lepší role už nedostaneme; Jánošík; Ve tmě mě zanechte; Ponorná řeka).
Jeho písňové texty zpívají i jiní interpreti (například Vladimír Mišík, Michal Prokop, České srdce a další).

Festival Hudební sklepy založil Václav Koubek. Dramaturgie vybírá výjimečné hudebníky, kteří mají renomé u laické i odborné veřejnosti. Ačkoliv se festival žánrově nevyhraňuje, umělci, kteří se objevují v programu, čerpají především z tradice a kořenů českého písničkářství, jehož základy byly položeny v druhé polovině 20. století. Dramaturgie preferuje umělce, kteří kladou důraz na interpretaci originálního, povětšinou původního repertoáru. Hudebníci navazují na kořeny české písničky, ale často také hledají nové cesty, nové postupy.

Hudební sklepy probíhají za podpory Tullamore D.E.W. a tak se v pátek v Ponorce můžete těšit na welcome drink právě této značky. Koncert podporuje také město Litvínov.

Převzato z webu klubu Ponorka – Litvínov

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *