Hudební sklepy v Ponorce pokračují koncertem Jiřího Dědečka

Pátek 13. listopadu 2015 bude Hudební klub Ponorka Litvínov opět patřit celoročnímu hudebnímu festivalu Hudební sklepy. Jako další v tomto ročníku vystoupí v litvínovském podzemním klubu písničkář Jiří Dědeček.

„Jiří Dědeček je český písničkář, básník, textař, překladatel a autor četných rozhlasových a televizních pořadů. V letech 1973–85 tvořil a vystupoval ve dvojici s Janem Burianem. Od roku 1964 žije v Praze. Po maturitě roku 1971 a roce studia žurnalistiky přešel na obor knihovnictví a vědecké informace na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, který absolvoval v roce 1976; v letech 1983–1988 vystudoval scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Po roční vojenské službě pracoval v letech 1977–1983 v Pražské informační službě jako tlumočník z francouzštiny, od té doby je ve svobodném povolání. Roku 1984 se oženil s publicistkou a spisovatelkou Terezou Brdečkovou; mají dvě dcery. Od roku 2001 externě vyučuje tvůrčí psaní na Literární akademii.“

Festival Hudební sklepy založil Václav Koubek. Dramaturgie vybírá výjimečné hudebníky, kteří mají renomé u laické i odborné veřejnosti. Ačkoliv se festival žánrově nevyhraňuje, umělci, kteří se objevují v programu, čerpají především z tradice a kořenů českého písničkářství, jehož základy byly položeny v druhé polovině 20. století. Dramaturgie preferuje umělce, kteří kladou důraz na interpretaci originálního, povětšinou původního repertoáru. Hudebníci navazují na kořeny české písničky, ale často také hledají nové cesty, nové postupy.

Hudební sklepy probíhají za podpory Tullamore D.E.W. a tak se v pátek v Ponorce můžete těšit na welcome drink právě této značky. Koncert podporuje také město Litvínov.

Klub otvírá v 18:00 a koncert bude zahájen kdykoliv po 20 hodině. Vstupenky se dají za předprodejní cenu 160,- zakoupit ještě ve čtvrtek 12.11. od 16:00 na baru klubu, nebo zarezervovat na e-mailu: ratproduction@post.cz

Převzato z webu klubu Ponorka – Litvínov

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *