IDIO & IDIO křtí debutovou desku

Ústecký Phoenix Sport Bar bude v pátek 27. listopadu 2015 svědkem křtu první desky nazvané Tak nebreč kapely IDIO & IDIO. Křest bude probíhat za podpory kapel Fridrich & Fridrich a A New Chapter a zkušeného Dj FeFeho. Kmotry má album celkem tři. Jiřího Beneše, který vede v Ústí úspěšné hudebniny. Martina „Martíčka“ Noska, leadera ústecké punkové legendy „Houba“ a pořadatele festivalu „Barevná planeta“. Dominika Smutného, bubeníka kapely Terrapie (projekt Miro Šmajdy).

Tak_nebrecNa CD se nachází celkem 9 písní + intro + bonus.Nahrávání probíhalo po dobu intenzivního týdne. Hlavním cílem bylo vytvořit co nejpřirozenější zvuk bez příkras v podobě dvojení hlasů nebo samplů. Cílem je zaujmout posluchače autenticitou živého vystoupení a zážitku, který dokáže kapela zahrát na podiu. Na CD se objevují 3 hosté. Martin „Martíček“ Nosek (Houba), Jakub „Jcob“ Linhart (A New chapter) , Dominik Smutný (Terrapie). Hudební styl kombinuje mnoho rockových odnoží od punku, přes reggea, ska, rock´n´rollu až po hip-hop. Zaměřují se především na texty jež parodují společenské dění, úderné refrény a trojhlasy.

Složení kapely:
Jan „Johny“ Bouma (ex. Los Desperados, H4S, Night Ravens) – kytara, zpěv
Marek „Mára“ Odložil (ex. Los Desperados, Night Ravens) – baskytara, zpěv
Tereza „tessca“ Komanová (ex. Ústecký dětský sbor) – zpěv
Martin „Maťo“ Valter (ex. Four Brains) – bicí

Kapela je autorská, veškerou hudbu i texty si píše sama. Výjimkou jsou texty písní „Introvert“ a „Páteční večer“ jež napsala studentka Ježkovo konzervatoře Veronika Zímová (Ronnie Winter) ke svému absolutoriu a kapele jej přenechala.

Vznik kapely se datuje na rok 2013, jako internetový projekt Jana Boumy a Marka Odložila. Po úspěšném natočení několika písní a zveřejnění na sociálních sítích, se od roku 2014 začala angažovat jako akustický folkrockový band na živých vystoupeních.

Na jaře 2015 přichází zvrat s příchodem zkušeného bubeníka Martina Valtera a přechod na elektrické nástroje. Kapela začíná mnohem více koncertovat a tvořit. V září 2015 ve studiu Dominika Smutného (kapela Terrapie Miro Šmajdy) nahrávají první CD s názvem „Tak nebreč“.

IDIO & IDIO
Profil na Bandzone
Stránka na facebooku

Rozhovor s kapelou v aktuálním čísle časopisu EnterUL.

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na IDIO & IDIO křtí debutovou desku

  1. Pingback:IDIO&IDIO: „Nebrečíme a koukáme po znameních.“ - Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *