Jazz pod horami rozezní chomutovský Špejchar

Jazzová formace Limbo s frontmanem Pavlem Hrubým zavítá ve čtvrtek 20. října 2016 v 19:00 do prostor Galerie Špejchar při bývalé jezuitské koleji v Chomutově. Startuje tak seriál koncertů Jazz pod horami.

„Chceme do Krušných hor přivážet kvalitní jazz a jemu blízkou hudbu. Hned první koncert nastaví laťku vysoko. Nejen Limbo ale i Pavlovy další hudební projekty kritici pravidelně řadí k tomu nejlepšímu na české hudební scéně,“vysvětluje jedna z organizátorek akce Tereza Dvořáková.

Limbo jsou čtyři špičkoví muzikanti, kteří hudbu tvoří přímo na jevišti. Mistrovství improvizace je hlavním poznávacím znamením kapely. „Limbo je kapela rozkročena mezi vícero žánry, v podstatě je nad nimi,“ lze se dočíst na webu www.limbo-music.cz.

Chomutovský Špejchar si vybral sám Pavel Hrubý. „Když jsem tam vlezl a zahoukal si, okamžitě jsem byl nadšen určitou „kostelní“ akustikou galerie, kterou málokdy s Limbem můžeme zažít. Tento typ akustiky nás inspiruje k jinému způsobu hraní než v běžných klubových prostorách. A navíc miluji výtvarné umění, tudíž hrát mezi obrazy je vlastně krásný sen,“ vysvětluje.

Koncertu bude předcházet projekce filmu k deseti letům kapely, na němž se  podílel spoluorganizátor Jazzu pod horami Mirek Koranda.

Vstupné na koncert je 100 Kč.

Na prosinec organizátoři chystají pokračování. V Hotelu Sudety vystoupí mezinárodní jazzová formace Cirilic. Podrobnosti na webu Jazz pod horami nebo na Facebooku.

Akci finančně podpořilo Statutární město Chomutov.

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *