Jazz pod horami uvádí: Limbo a Copacaband rozezní chomutovskou Labuť jazzem

Česko-slovensko-ukrajinská jazzová formace Limbo při svém turné k nové desce nevynechá ani Chomutov. Společně s chomutovskými Copacaband přivezou do bývalého obchodního domu Labuť v Ruské ulici nadupaný jazz. Festival Jazz pod horami obě formace hostí už tento pátek, 20. října 2017,  od 19.30.

Limbo tvoří saxofonista Pavel Hrubý, basista Taras Voloschuk, slovenský bubeník Dušan Černák a žijící legenda Franta Kučera (trubka). Limbo patří již více než 10 let mezi špičku současného českého jazzu. Kapela je rozkročena mezi vícero žánry, v podstatě je nad nimi. Na koncertě zazní skladby z nového alba Details, které sklízí jen pozitivní ohlasy recenzentů i posluchačů jazzu. 

„Jsem ráda, že se Limbo na Jazz pod horami vrací a to se skvělou deskou. I pro ty, kdo jazz neposlouchají, jsou koncerty Limba zážitkem. Hodně totiž překračují hranice žánru,“ vysvětluje Tereza Dvořáková, organizátorka Jazzu pod horami. „Třeba Taras Voloschuk vydal přes 50 desek klasické hudby jako houslista, při evropských koncertech doprovází na basu Susan Vega, dlouho hrál s Čechomorem a má i vlastní čistě kontrabasový projekt. Podobně multižánroví jsou i další hudebníci v Limbu,“ doplňuje Dvořáková.

Místní Copacaband se zpěvačkou Pavlou Vysoudilovou nabízí nadprůměrný hudební zážitek. Kapela se v současné podobě ustálila někdy v druhé půli roku 2012. Hraje vesměs jazzové standardy a písničky ze spíše mladších období jazzové historie, s mírným důrazem na písně A.C. Jobima a jemu podobných. Hraje ve složení Pavla Vysoudilová – zpěv, flétna, Jiří Lang – tenorsaxofon, Josef Řápek – kytara, Jaromír Vrána – piáno, Ladislav Mráz – baskytara, Luboš Zajak – bicí, Jiří Kluch – perkuse.

Akci finančně podpořilo Statutární město Chomutov. Dalšími partnery jsou Hotel Sudety, Pension Sport a Tvůrčí skupina PRO Social.

Další informace o Jazzu pod horami lze najít na webu www.jazzpodhorami.cz.

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *