Jazz pod horami uvádí: „Nejtek Klápště Wróblewski Chalupa“ v chomutovském Sklepení osudu

V pátek 19. října 2018 krátce po 20:00 startuje další koncert ze série Jazz pod horami. Do chomutovského Sklepení osudu zavítají excelentní muzikanti, kteří svůj free jazzový projekt nazývají jednoduše – Nejtek-Klápště-Wroblévski-Chalupa.

V názvu jsou příjmení čtyř muzikantů, kteří patří ke špičce české jazzové scény a v této sestavě prezentují hudbu založenou na free jazzu, současné klasické hudbě, elektronice a improvizaci.

Michal Nejtek je geniální hudební skladatel rozkročený do více žánrů od experimentálních útvarů až po opery. Letos Pražské jaro uvedlo jeho symfonii Ultramarine. Vyhledávaný je i jako pianista – hrál nebo stále hraje s Jaromírem Honzákem, s kapelou Limbo, ve vlastním uskupení Nejtek, Tichý, Smetáček. Působí v nové kapele Davida Kollera a v roce 2013 doprovázel v duu akustické turné Michala Pavlíčka.

Miloš Klápště je jazzman odkojený rockem. Je žádaný kontrabasista česko-slovenské hudební scény. Spolupracoval či spolupracuje s Richardem Müllerem, Sisou Feher s kapelou Voilá a s mnoha dalšími. Návštěvníci Jazzu pod horami jej moc dobře znají nejen z koncertu Sisy Feher, ale taky jako geniálního improvizátora z kapel Tryptych a Narcisuus in Space, kde úchvatně do akce zapojil analogové syntezátory.

Saxofonista Michal Wróblewski absolvoval Norwegian Academy of Music v Oslu. Pohybuje se mezi českou a norskou scénou. V minulosti vystupoval a nahrával např. s Bigbandem Českého rozhlasu, European Jazz Orchestra, Axelem Dornerem, Frankem Gratkowskim, Brianem Charettem, Františkem Uhlířem, Adamem Tvrdým, Radkem Kramplem, Miriam Bayle, Michalem Nejtkem, Marcelem Bártou a kapelami Bran nebo Zrní.

Mnohostranně zaměřený bubeník Jan Chalupa v současné době patří mezi nejvyhledávanější hráče nejen na jazzové scéně. Studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka u Jana Linharta, Daniela Šoltyse a Romana Víchy.

Vstupenky na koncert budou k dostání před akcí ve Sklepení osudu za 130 – 230 Kč. Místa k sezení lze rezervovat na webu.

Jazz pod horami finančně podpořilo Statutární město Chomutov.

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *