Kafka Band v ústeckém Hraničáři

Slavnostní zahájení festivalu 18. Dny české a německé kultury (DČNK) na české straně přináší jedinečný zážitek v podobě literárně-hudebního projektu Kafka Band. Akce se uskuteční ve středu 26. října 2016 v ústeckém Hraničáři.

Špičky hudební scény se nechali inspirovat komiksovou adaptací nedokončeného románu France Kafky „Zámek“, na kterém se společně podílel český výtvarník Jaromír 99 a americký scénárista David Z. Mairowitz.

V projektu Kafka Band se němčina proplétá s češtinou, recitace se zpěvem, rock s popem a folkem a hospodským šramlem, jaký možná zimou prokřehlého zeměměřiče K. uvítal v románové hospodě U Mostu.

Ve skupině se ke spolupráci znovu sešli výtvarník a zpěvák Jaromír 99 a spisovatel Jaroslav Rudiš(autoři kultovní komiksové trilogie Alois Nebel), kteří vybrali a upravili Kafkovy texty inspirované přímo knihou. Ke spolupráci si poté přizvali přední české hudebníky ze skupin Priessnitz, Umakart, Tata Bojs, ille a Lesní zvěř. Na kytaru hraje Dušan Neuwerth, na baskytaru a mandolínu a.m.almela, na klávesy Jiří Hradil a na bicí a perkuse Zdeněk Jurčík a Tomáš Neuwerth.

Zemitá, mrazivá, ale ve stejné chvíli také křehká a něžná hudba se proplétá s animovanou videoprojekcí od VJ Clada, která vychází z komiksu Zámek a vtáhne diváky do děje celého vystoupení.

Akci pořádá Collegium Bohemicum za finanční podpory Goethe Institutu v České republice a Ministerstva kultury ČR.

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *