Kohout plaší smrt slaví 20 let koncertem v libereckém Bunkru

Koncert u příležitosti 20 let existence kapely Kohout plaší smrt se uskuteční v sobotu 22. října 2016 v libereckém klubu Bunkr. Popřát oslavencům a zahrát na stejné pódium přijedou hudební soubory De Łindows z Polska, Punk Floid ze Zábřehu na Moravě, příbramští E!E a VHS z Krkonoš.

„Je nabíledni, že jubileum a navíc vlastní literární dílo není jen tak a obojí musí být tedy náležitě upomenuto. Oslovili jsme proto kapely pro nás nějakým způsobem významné, k nimž máme určitou vazbu, ať už osobní, nebo nám byly inspirací a na křest si pozvali hosta slovutného, jenž dodá večeru patřičné pamětihodnosti“, říká slavící kapela v pozvánce.

Sestavu tedy tvoří:

Kapela De Łindows vznikla v září roku 2002. Jejich první EP „Niech zapłoną Katowice“ (Zapalme Katowice) vyšlo D.I.Y. V roce 2004 vyšlo u labelu Pasażer Records první oficiální album Depresja. Depresja byla prostřednictvím Hirax.rec. distribuována i v Česku a na Slovensku. V roce 2004 byli pozváni na legendární slovenský punkový festival Punk Island. V roce 2005 si zahráli na Underground festu v Martine na Slovensku. Druhé album „100 mil na sekunde“ vyšlo v roce 2006 opět u Pasażer Records. Je na něm 14 energických songů s mužským a ženským zpěvem, ostrými kytarami a trubkou. V tom samém roce natočili i první videoklip na písničku Azbestowi Piromani a účastnili se tributu pro kapelu Dezerter – polskou punkovou legendu. V roce 2007 si zahráli na Keltské noci v Harrachově a byli hosty na několika koncertech velkého tour “Punky Reggae Live” v Polsku. Kromě toho mnohokrát vydatně podpořili domácí kohoutí uskupení, proto patří i jim na této slávě čestné místo.

Kapela Punk Floid vznikla na přelomu let 1999 a 2000 v Zábřehu na Moravě. Punk Floid hrají melodický punk rock, ve kterém mísí vlivy jak starší britské, tak i nové, americké školy. Kapela za své působení vydala tři řadové desky, jedno split cd a zúčastnila se několika kompilací.
5.11.2012 na rok přerušuje činnost a na pódia se vrací 5.10.2013 – od této doby funguje kapela pouze sezonně (letní festivaly a podzimní klubové tour).
Do podzimu roku 2015 má kapela na kontě přes 600 koncertů a 15 let existence oslavila podzimním tour a novým CD (Punk Floid EP 2015).

Domácí tým a oslavenci Kohout plaší smrt jsou kapela založená roku 1996 v Liberci, která o sobě tvrdí, že hraje víceméně punkrock, ale hlavně to, co ji baví. Za 20 let existence odehrála více než 700 koncertů doma i v zahraničí, natočila 4 oficiální alba, 3 dema, jedno EP a podílela se na řadě kompilací. Současnou sestavu tvoří zpěvák Matěj, basista Krtek, kytarista Honza a bubeník Béba.

Kapelu E!E netřeba dále představovati tyto veterány z Příbrami. Souborů, jež by se s éčky v žánru měřiti mohly jest opravdu poskrovnu, takže poslouchej pogo!

Kapela VHS (volné hudební sdružení) vznikla v roce 2005, někdy začátkem podzimu. Zakládajícími členy byli Adam Vitásek (Vitas-el. kytara), Milan Rychtr (Iják-basová kyt.) a Petr Nevečeřal (Sváča-bicí), v tu dobu ještě studenti gymplu v Jilemnici. Od té doby mnoho vody (povětšinou ohnivé) uplynulo, leč VHS jsou tu stále, na kontě mají dvě alba a i oni předvedou své léty nabrané zkušenosti v současné silné sestavě Vitas, Iják, Šperha, Pítrs a Hůla na našem jubileu.

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *