Koncert na severu #10: Vložte kočku & Kaplan Bros. v Ponorce

Projekt Koncerty na severu zve v pátek 10. listopadu 2017 do Hudebního klubu Ponorka Litvínov na v pořadí desátý koncert, na kterém se organizačně spolupodílí. Tentokrát do litvínovského podzemního klubu přijedou zahrát kapely Vložte kočku a Kaplan Bros..

Pražské trio Vložte kočku pohybující se svébytným způsobem mezi elektronikou, rapem a post-rockem nahrálo své čtvrté studiové album – Klub Bublinka. Přijďte si novou desku poslechnout naživo, v syrové koncertní podobě. Elektrické pětistrunné housle prohnané spoustou krabiček, záhadná blikající zvuková loď, bicí podbarvené elektronikou. Nevšední hudební zážitek někde mezi mainstreamem a undergroundem, to jsou VK, kteří za deset let existence stihli předskakovat třeba Prodigy, Battles nebo Explosions in the Sky. Jejich druhé album Seat z roku 2013 získalo Anděla za elektronickou hudbu a Vinylu za desku roku.

Bratrům Kaplanovým je i poměrně volnostylová skupina Vložte kočku těsná, a proto souběžně působí i ve vlastním sólovém projektu Kaplan Bros.. Zvuk kapely je ještě méně svázaný s jakýmkoli hudebním zařazením, Cyril a Kryštof Kaplanovi se nebojí míchat analogový a digitální zvuk s bicími, stejně jako vokodér s dlouhými instrumentálními kompozicemi.

Na viděnou v litvínovském podzemí…

Událost na Facebooku.

Klub otvírá už v 18:00 a produkce začne kolem deváté, ale rozhodně přesně v tu pravou chvíli. A jak už je na koncertech Koncertů na severu zvykem, vstupné je „třeba kilo“

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *