Koncert na severu #11: 5 let „Koncertů“: Hadem pro mého munga & Mara Jade v Ponorce

Projekt Koncerty na severu slaví 5 let existence a slaví je koncertem, který se uskuteční v Hudebním klubu Ponorka Litvínov v pátek 25. května 2018. Vystoupí kapely Hadem pro mého munga a Mara Jade. Na akci oslaví své narozeniny i Jéňa, provozovatel Koncertů na severu a „medicinman“ z Ponorky v jedné osobě. Prvních 100 piv zdarma a občerstvení z „kuchyně“ mostecké restaurace Vegáč za rozumný peníz zajištěno.

„V březnu to bylo pět let, co byl spuštěn projekt Koncerty na severu (a v červnu web), o který se starám dodnes. No a koncem května mi bude pětačtyřicet. Výročí „Koncertů“ a moje narozky jsem se tedy rozhodl oslavit koncertem. A kde jinde než v litvínovské Ponorce, kde pracuju za barem,“ vysvětluje pozadí téhle akce Jéňa.

„Rakovnická instrumentální čtyřka Mara Jade. Kapela pomaluusazujících se inženýrů i bezprizorních neklidnejch nedostudovanců, kteří k sobě i od sebe hledaj cestu už deset let. Hudebně kombinujou lásku k matematice (Russell) i poezii (Holan), k americkýmu hardcoru (Norma Jean) i českýmu undergroundu (Psí Vojáci). První LP – Na zlomený srdce vedeš – v tomhle magickym stylu vydali hrdě pod lablem Happy Mutant v prosinci 2017. V lednu 2018 vyšla deska na vinylu.“

„Dříve trio, dnes duo skvělejch muzikantů ze západočeskýho Chodova. To jsou Hadem pro mého munga. Těžce zařaditelnej instrumentální žánr na pomezí garage coru a progresivního rocku. Basa + bicí. Budeš čumět jak se dá taky hrát na basu. Kapela vydala před nedávnem svou druhou desku nazvanou Kapitola II, kterou v Litvínově samozřejmě představí.“

O občerstvení se na terase klubu postará mostecká veganská restaurace Vegáč. Jejich kuchař Baty připraví pro návštěvníky akce dva druhy burgrů a dva druhy tortil. 

„Na dárky se vykašlete, ale určitě přijďte,“ vzkazuje oslavenec…

Událost na Facebooku.

Klub otvírá v 18:00 a první kapela začne hrát kdykoliv po 21:00, ale samozřejmě právě včas… Jak je na akcích Koncertů na severu dobrým zvykem, vstupné je víceméně dobrovolné, ale hodilo by se třeba kilo.

 

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Koncert na severu #11: 5 let „Koncertů“: Hadem pro mého munga & Mara Jade v Ponorce

  1. Pingback:Týdenní přehled koncertních tipů 21/2018 – Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *