Koncert na severu #15: Le Bain de Maid * Restriction * Nuummite v Ponorce aneb Jéňa slaví narozeniny

„Plešatá barmanka“„nerudnej barman“ nebo taky „náš Jéňa“ nebude 31. května 2019 v Hudebním klubu Ponorka Litvínov za barem tak, jak jste zvyklí, protože slaví další sedmadvacátý narozeniny tím nejlepším možným způsobem. Koncertem v „nejlepším místním sklepě“. I tentokrát si jak sobě tak vám zkusí udělat radost a rozšířit si hudební obzory. Během večera vystoupí chebská post rock-screamo kapela Le Bain de Maid, která z téhle sestavy jediná v Ponorce už hrála, ale tehdy jako náhradník. Z Ostrova, toho od Varů, přijede zahrát hardcorepunková kapela Restriction a sestavu kapel pak doplní pražští Nuummite, kteří hrají post rock-metal.

● Le Bain de Maid

Západočeskou kapelu Le Bain de Maid jsme viděli v Ponorce téměř před čtyřmi lety a protože už je to dlouho a hráli tehdy jako náhradníci, pozval je Jéňa znovu letos na své narozeniny. Bývají přirovnáváni k plzeňským esazlesa s tím, že jejich tvorba je však uhlazenější a víc post-rock, kterému však nechybí hardcore nasazení a „exaltované screemo exploze“. 

Restriction

Kapela Restriction je ze západočeského Ostrova a hraje hardcorepunk a pěkně zostra! V Ponorce budou hrát poprvé. Letošní jaro jezdili po koncertech právě s LBDM a tak přijedou společně i v pátek do Ponorky. Před nedávnem hrála tahle kapela v Teplicích a Jéňa říkal, že to byl fakt mazec. 

Nuummite

Nuummite je prakticky fungl nová kapela z hlavního města (takže v Ponorce budou hrát poprvé). Kořeny mají v black metalu, ale k tomu kapela dodává: „Snažíme se nicméně o hudbu, která se spíše blíží post rocku a shoegaze. Jenom ve třech a bez zpěvu“.

A co ke koncertu říká oslavenec? „Přijďte, i když vás třeba vystupující kapely úplně nelákají. S dárkama si hlavu nelamte, pro mě bude dárkem každej, kdo v pátek do nejlepšího sklepa přijde a oslaví se mnou další rok na světě. A kdyby mi mermomocí někdo nějakej dárek dát chtěl, tak lepší než flaška nebo čokoláda, bude nějaká ta koruna do klobouku pro kapely,“ vzkazuje Jéňa.

Událost na Facebooku.

Ponorka bude mít v pátek otevřeno od 18:00 a když nebude počasí nějak zásadně proti, bude instalována pípa i na terase. Prvních 100 piv bude zadarmo! Vstupné na koncert je třeba kilo, ale jestli hodíte míň nebo víc, už záleží na vás

Štítky , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *