Koncert na severu #16: Koncert pro Klimakemp v Ponorce

Koncerty na severu a Baty von Janof zvou v pátek 14. června 2019 do Hudebního klubu Ponorka Litvínov na koncert, kterým chtějí podpořit akci Klimakemp Limity jsme my 2019. Na akci se představí kapely Cumulonimbus z Frýdlantu, Lakka z Prahy, Tribe-J z Hradce Králové a TARR z německého Rietschenu.

Koncerty, které pomáhají

„Koncert pro Klimakemp v Ponorce“ je další akcí ze seriálu koncertů, kterými se Koncerty na severu snaží podporovat ty, kdo pomáhají. Po koncertech na podporu útulku pro opuštěná a týraná zvířata AniDef – útulek Žim a organizaci pomáhající osobám se zdravotním postižením Uzlík Litvínov, z.ú., jsme se tentokrát rozhodli zkusit podpořit ty, kterým není lhostejné prostředí, ve kterém žijeme. Tedy občanské hnutí Limity jsme my a jejich letošní Klimakemp.

Kapely

Cumulonimbus je čtyřčlenná emocore kapela ze severočeského města Frýdlant. „Devadesátkový emo na post-hardcore podkladech“.

Dalším souborem je pětičlenná pražská kapela Lakka. „Aktuálně jedna z nejlepších emo-violence-hardcore kapel u nás“.

Instrumentální trio Tribe-J je z Hradce Králové a základní žánrovou škatulkou je experimental-rock. „Kapela však míchá všemožné hudební směry např. progressive-rock, math-rock, indie, jazz, blues, ethno, EDM.“

TARR je kapela složená lidmi z „několika mrtvých východoněmeckých měst“ a hraje mix různých žánrů: emo, postrock, screamo, experimental, punk, hc, metal atd.

Přijďte v pátek do Ponorky podpořit jak parádní kapely tak hnutí Limity jsme my a jejich letošní Klimakemp
„Spalování fosilních paliv – u nás především uhlí – je hlavní příčinou klimatické krize. Důsledky se projevují v podobně extrémních výkyvů počasí, sucha, povodní a neúrody. Již nyní tyto jevy zasahují do životů milionů lidí a prohlubují tak příčiny chudoby, hladu a společenských konfliktů. Můžeme je však již pozorovat i v našich podmínkách. Pokud chceme předejít dramatickému zhoršení podmínek pro život na Zemi, musíme nyní přijmout radikální opatření. Emise CO2 musí být bezodkladně sníženy, zásoby uhlí a dalších fosilních paliv musí zůstat pod zemí,“ říkají Limity jsme my a my s nimi souhlasíme. Limity jsme i my.

Událost na Facebooku.

Klub bude otevřen v pátek už od 18:00 a první kapela spustí nejpozději ve 20:30. Přijďte tedy tak, ať o nic nepřijdete. Vstupné je opět určeno tak, aby mohl přijít prakticky každý. Takže aspoň kilo, ale nemusíte se stydět přidat nějakou tu korunu navíc 😉 Tři čtvrtiny vstupného půjdou přímo na Klimakemp 2019.

Štítky , , , , , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *