Koncert v litvínovské Ponorce: The Swedes Are Coming volume 2

Do Hudebního klubu Ponorka Litvínov přijedou v sobotu 13. srpna 2016 v rámci letního turné zahrát dvě švédské punk-rockové kapely. Jmenovitě BRAINCOATSLack Of Loud. Lokální scénu pak bude reprezentovat mostecká kapela Anita.

Přesně před třemi lety se v Ponorce uskutečnil koncert, na kterém vystoupilo několik kapel ze švédského města Uddevalla. Celé jejich turné se jmenovalo The Swedes Are Coming. Ze stejného města jsou i obě kapely, které se v našem klubu představí v sobotu…

BRAINCOATS je čtyřčlenná kapela, jak už bylo řečeno, ze švédského města Uddevalla. Škatulky na ně úplně neplatí a kapela se jich ani moc držet nechce. Sami říkají něco v tom smyslu, že jediným pravidlem je to, že žádná pravidla nejsou a tak hodili do mixéru Bad Religion a Bruce Springsteena… A dá se to.

Stejné město a čtyřčlenná kapela. Tentokrát jde ale o Lack Of Loud. Také oni vychází z punk-rocku, ale jejich špetkou koření je grunge. Vymyšlené i namíchané to mají slušně. Aspoň z nahrávek to zní celkem dobře. Hudba plná energie a nasazení.

Švédskou výpravu pak v Ponorce podpoří a doprovodí vystoupením mostecká kapela Anita. V recenzi na jejich debutovou desku na Kids And Heroes se píše třeba tohle: „…nevím o jediné tuzemské skupině, která by se tady kromě nich mohla honosit subžánrem ramonescore. Za vcelku nevýrazným jménem kapely se ukrývá naprosto odzbrojující mix energie a naivity, přičemž naivitu nepovažuju za negativní slovo.“

Událost na Facebooku.

Klub otvírá v 18:00 a první kapela spustí, jak je u koncertů v Ponorce dobrým zvykem, přesně… Přesně v ten pravý čas, tedy kdykoliv po 20:00. Vstupné na tuto akci je DOBROVOLNÉ (dáte tedy tolik, kolik uznáte za vhodné).

Převzato z webu klubu Ponorka – Litvínov

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *