Konzert 10: Zahradu Goldmannovy vily oživí Justin Lawash s Awali

Chátrající Goldmannově vile (tzv. Pionýráku) v Chomutově se 30. června 2017 dostane zvláštní pozornosti. Kuprospěchu, z.s. a Večery jinak na zahradu za vilou přichystaly koncert charismatického britského písničkáře Justina Lavashe a Tamary Schmidt, umělkyně sibiřsko-polského původu narozené na Ukrajině. Ta vystoupí s elektronickým projektem Awali. Stane se tak v rámci 10. KONZeRTu, tentokrát s názvem Garden party u Goldmannů. 

Třípatrová Goldmannova vila je pozoruhodným architektonickým počinem, který se liší od obdobných staveb z počátku 20. století. Právník Richard Goldmann, jehož nejvýznamnějšími klienty byly Mannesmannovy závody a tehdejší správa města, vilu pojal nejen jako rodinné sídlo. Byl sběratelem umění a část jeho sbírky obrazových miniatur dnes patří k tomu nejcennějšímu v chomutovském muzeu.

Ředitel Oblastního muzea v Chomutově Stanislav Děd akci zahájí přednáškou o vile a rodině Goldmannových, na kterou fatálně dolehly nacistické perzekuce.

Justin Lavash ve své písničkařině kombinuje ostrovní folk s jazzem a blues. Přes zřetelný nádech syrovosti zakouřených nočních barů je jeho projev plný nebývalé virtuosity. Spolupracoval například s Michalem Horáčkem, Lenkou Dusilovou, Monikou Načevou, s klasiky českého undergroundu DG 307 či s téměř protipólem – mladou skupinou Sunflower Caravan.

V Praze založený projekt Awali Tamary Shmidt nabízí experimentální elektronickou hudbu kombinovanou se zasněným zpěvem a ambientními klavírními riffy.

„Půjde o výjimečný večer na téměř magickém místě se špičkovými muzikanty. Takový začátek prázdnin by se určitě líbil i milovníkům umění, jakými byli třeba manželé Goldmannovi,“ řekl k tomu Tomáš Trykar, spolupořadatel z Večerů jinak.

Akce proběhne na místech původní zahrady Goldmannovy vily, ke které je přístup z průjezdu pod Hotelem Sudety. Hotelová restaurace na místě zajistí občerstvení.

Organizátoři doporučují dorazit nejpozději ve 20 hodin, vstupné je 70 Kč.

Více informací v události na Facebooku a na stránkách Hotelu Sudety. Akci podpořilo Statutární město Chomutov.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *