Konzert 12: Držitel Anděla i cen od českých kritiků „dné“ zahraje v chomutovském Prioru

Na sobotu 7. října 2017 připravila sdružení Kuprospěchu a Večery jinak již 12. vydání putovní akce Konzert. Kritikou oceňovaný elektronický projekt „dné“ a kytarista Tomáš J. Holý vystoupí v prostoru bývalého obchodního domu Prior (později Labuť) v Ruské ulici v Chomutově.

Dné je Ondřej Holý. V letech 2009 až 2013 vydal čtyři EP, od roku 2010 pracoval na své debutové desce. Nahrávka pojmenovaná „These Semi Feelings, They Are Everywhere“ vyšla v listopadu 2016 na Majestic Casual Records. Vzbudila zaslouženou pozornost řady zahraničních prestižních médií a také fanoušků. Úspěch byla završen dvěma oceněními za Album roku od českých kritiků (Vinyla, Apollo) a Andělem za Elektronické album roku. Dné byl prvním hudebníkem, který toto trio hudebních ocenění zkompletoval.

Nebývalým talentem obdařený kytarista Tomáš J. Holý je silně ovlivněn hrou kytarových mistrů jako jsou Andy McKee či Michael Hedges. Stejně tak je velkým milovníkem post-rockových kytarových ploch. 

 

„Dné je výjimečný projekt, který si Chomutov určitě zaslouží vidět a slyšet. A Tomáš Holý umí zahrát věci, o kterých byste si mohli myslet, že na kytaru zahrát nejdou. Posluchače dostává do varu taky jako busker, tedy pouliční hráč,“ zve do bývalého Prioru diváky jeden z pořadatelů akce Petr Karásek.

Organizátoři Konzertu pravidelně přivážejí to nejlepší nejen z české klubové scény na netradiční koncertní místa v Chomutově.

Sobotní koncert začíná ve 20:00, vstupné činí 70,- Kč. Akci finančně podpořilo Statutárního města Chomutov.

Událost na Facebooku. Web Kuprospěchu z.s.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *