KRAMLE 2015 / Cyklokemp – Děčín

Festival spojených světů Kramle 2015 oslaví v letošním roce své 20 narozeniny a proběhne v sobotu 30. května 2015 v Cyklokempu Děčín jako součást Děčínských májových slavností..

Krátce z historie festivalu: Poprvé se konal v r.1996 přímo v areálu Ústavu pro mentálně postižené ve Staré Olešce, proto byl jeho původní název „Olešská Kramle“. Jejím smyslem bylo obohatit život ústavním klientům a umožnit návštěvníkům z řad veřejnosti nahlédnou do ústavního prostředí a poznat jeho obyvatele. S postupem času se pořadatelé festivalu začali zaměřovat i na další skupiny a komunity lidí s postižením a proto se akce přesunula do pěkného prostředí zámku v Jílovém u Děčína. V dalších letech se festivalu otevřely prostory Děčínského Zámku. Festival je benefiční a jeho výtěžek je každoročně věnován na zkvalitnění života lidí s mentálním postižením, což je hlavním posláním jeho pořadatele, kterým je spolek Slunečnice, o.s.. V minulosti festival svou účastí podpořili hudebníci známých jmen, z nichž někteří se sem rádi vracejí, například Mikoláš Chadima s MCH Bandem, Fru Fru serious, Obří broskev nebo Švihadlo, a hostil i takové hvězdy jako Laura a její tygři, Jiří Stivín, Konstantin Ruchadze band, Fast Food, Sestry Steinovy, Znouzectnost, Už jsme doma, Xavier Baumaxa, UDG, Blue Effect, Iva Bittová a mnozí další.

Festival se v průběhu let stal tradiční kulturní akcí, je přehlídkou nejrůznějších hudebních žánrů, divadelních vystoupení, zájmových dílen a seminářů. V posledních letech Kramle překročila hranice k našim německým sousedům a s německými partnery pořádá vždy festival zrcadlově i za hranicemi. V loňském roce byl partnerem Heilpädagogik Bonnewitz a letos bude Kultur Aktiv Drážďany, jehož zrcadlová akce proběhne o dva týdny později – 19. – 21.června 2015 v Drážďanech jako součást Drážďanských městských slavností – Lustgarten Festival. Obě akce budou propojené jak kapelami, tak dílnami a děčínští návštěvníci budou na obou vřele vítáni.

Program Kramle 2015:

Místo konání – Cyklokemp Děčín (pod novým mostem)

12:00-13:00 ONDŘEJ FOLX (alternative-noise)

13:15-14:15 MARTA A RASPUTIN BAND (folk-acoustic)

14:30-15:30 TRIO DESHANE (ethnojazz – a mixture of worldmusic, norwegian folk music and jazz)

15:45-16:45 AKASSA BADJIE (bubenická a taneční show)

17:00-18:00 JUSTIN LAVASHE  (kytarista-fingerstyle)

18:15-19:15 DOOWHENBLADE (ska-punk)

19:30-20:30 KIESLOWSKI (acoustic-alternative)

20:45-22:00 COCOMAN & SOLID VIBES (reggae-pop)

22:15-23:15 YEDHAKI:NAUTIKA (ethno-electro- dance-meditation-tribal –world-psychedelic)

22:15 ESPIRITU DEL FUEGO – FIRESHOW

Více zde: kramle.webnode.cz/o-festivalu

Událost na Facebooku.

 

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *