La Banda de Contenedor + Nauzea Orchestra v Hraničáři

Veřejný sál Hraničář v Ústí nad Labem zve v pátek 2. března 2018 na koncert kapel La Banda de Contenedor a Nauzea Orchestra.

LA BANDA DE CONTENEDOR
Teplicko-ústecká La Banda de Contenedor, původně latino-jazzový projekt, dnes čím dál více experimentuje. Afro-kubánský rytmický základ, hraný na DIY sestavu z porůznu sesbíraných hrnců, bubnů a starého kufru doplňují špinavé elektro zvuky syntezátorů, psychedelické plochy, disko a hiphopové deklamace ve španělštině. Nejžhavější novinkou ve zvuku La Bandy je netradiční dechová sekce, neboli The Ventilators. Na koncertě v Hraničáři skupina pokřtí videoklip k písni La Gente de Los Campos del Contenedor (Lidé popelnicových polí), natočený ve spolupráci s ústeckým rapperem Wutym, a předvede nové písně z autorské dílny.

NAUZEA ORCHESTRA
Nauzea Orchestra toho během deseti let stihla poměrně hodně – čtyři alba, razantní změnu stylu a také pozvolný přesun téměř všech členů do hlavního města. S rodným Desire City nejsou spojeni tak krátkou pupeční šňůrou jako Houpací koně, ale jakási severská vykořeněnost je v jejich hudbě přítomna neustále, podobně jako krutost a odstup, které k někdejším Sudetům neodmyslitelně patří. „Spíš než v klubu s obrovskejma zrcadlama, diskokoulí a fosforeskujícím poníkem nás vidím v nějakým zahuleným Kaurismäkiho pajzlu nebo polorozpadlý stodole,“ říká v rozhovoru pro Full Moon frontman Ondřej Švandrlík. Nauzea Orchestra přichází po třech letech s novým albem „Štěstí“, které úspěšně rozvíjí žánrovou proměnu. Hlučná dekáda je šťastně završena. (musicserver.cz)

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *