LÉTO NA ULICI / Ústí nad Labem

„Pohodová dovolená s hudbou, filmy, dobrým jídlem a zábavou pro rodiny s dětmi přímo v srdci Ústí nad Labem. To vše nabídne výjimečný festival Léto na ulici, který se koná 7.­ – 17. července 2015 v prostoru před Hraničářem. Vstup na všechny akce je dobrovolný.

Každý den od 14.00 hodin (mimo neděle a pondělí) bude v prostoru před Hraničářem otevřená relaxační zóna s kavárnami, prodejem a ochutnávkami farmářských výrobků a sportovní zábavou. Návštěvníci si tu zahrají třeba venkovní šachy, líný tenis nebo badminton. A komu vytráví, okusí dobroty na večerním pikniku.

Léto na ulici nabídne umělecký a hudební program. Hned první den proběhne vernisáž výstavy autorské dvojice George Hladíka a Johna Cowperthwaiteho s názvem „…Jako malí?“ (7. července). Hraničář dále naservíruje koncert folk­rockových Will Eifell a indie­electroindustriálových Fly to Mars (8. července), vystoupení Lidových léčitelů, Jazzvitaminu a experimentálního jazzového tělesa Satinsky (10. července), a také jazzový večer s Marcelou Kytičkou Novákovou nebo koncert indie folkového uskupení Pepek a námořník (15. července). Závěrečný hudební večer (17. července) bude patřit sólovému vystoupení Jiřího Imlaufa ze skupiny Houpací koně a klavírním variacím Víta Horažďovského. Kolemjdoucí si mohou také vyzkoušet hru na piano pod širým nebem, nebo si „zaskotačit“ ve venkovní Tančírně (7., 10., 14. a 17. června).

Program zpestří večerní projekce filmů. Venku před Hraničářem se budou promítat snímky Kdyby tisíc klarinetů (7. července), Konkurs (9. července), Balada pro banditu (11. července), Pražská pětka (14. července) a v repríze také oscarový hit Whiplash (16. července).

Rodiny s dětmi se pobaví v kreativní Dílničce Tamaryšek (11. a 15. července) anebo vyrazí na výlety do veřejného prostoru (11. a 14. července). Tipy na zajímavé dárky najdou na Blešáku s burzou knih (11. a 15. července)

Festival Léto na ulici vyvrcholí Večerem s ohni, tanci a prskavkami završený fireshow (17. července).“

Převzato z www.northvideo.cz

Více k programu festivalu Léto na ulici na: www.hranicar­usti.cz

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na LÉTO NA ULICI / Ústí nad Labem

  1. Pingback:Týdenní přehled tipů 28/2015 - Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *