Liberecká kapela The Scoffers chystá novou desku

Liberecká grunge kapela The Scoffers chystá novou desku a s vydáním můžeš pomoci i ty prostřednictvím crowdfundingové kampaně na serveru Startovač.

„Když už jste to milí startéři rozklikli, tak vás asi zajímá, co že to teda bude. Napovíme, že se bude jednat o desku a formát bude digitální (download), leč pro naše startéry necháme vylisovat i CD. No ale nepředbíhejme. Tohle jsme my:

_MG_3817.jpg

Jak vidíte, jsme parta úplně normálních sympaťáků, kteří by mouše neublížili. Hrajeme spolu už skoro 6 let a i po takové době z našich společných fotek nečiší sebemenší známky frustrace či tzv. ponorkové nemoci. Konflikty, vzniknou-li v našem tělese vůbec nějaké, řešíme klidnou rozpravou ve jménu smíru a vzájemného respektu. Jedině tak jsme mohli dosáhnout toho, že v naší kapele panují podmínky přímo vyzývající k tvorbě písní veselých a skočných, při kterých si představíte rozesmáté dítě ladně poskakující rozkvetlou loukou, řeky plné ryb, letní zahrádku s několika mojity či pivy jen pro vás a někteří snad i odjezd milované tchyně na dlouhou dovolenou do Bolívie s pouze jednosměrným lístkem na velmi velmi velmi starou a pravda i trochu zrezlou zaoceánskou loď, a tu jednosměrnost jí vysvětlíte tím, že další lístek je lépe zakoupit těsně před zpáteční plavbou, kdy jsou ceny nejnižší (a vlastně jí ani nebudete lhát). Nyní vás necháme si tuto až nakažlivě pohodovou náladu užít v písni, která ji řekli bychom z našeho repertoáru vyjadřuje asi nejlépe.

Song je z našeho předchozího EP, které jsme vydali v roce 2014. A od té doby se pár věcí změnilo. Kapelu opustil zakládájící bubeník Zdeněk Drábek a místo něj na chvíli nastoupil Matěj Macek, který náš soubor opustil po několika měsících.Toto předělové období zaznamenal i náš první klip:

Nevíme, jestli věříte na karmu, osud, předurčení nebo na to, že všechno vlastně řídí ufouni, ale nějak se stalo, že za bicí nám zaskočil Tomáš Hájíček. Ano, ten Hájíček. Jó jó, syn onoho frontmana Krucipüsku, ale hlavně skvělej člověk, kamarád a osobnost, frontman krutopřísný kapely BACKFIST, majitel nejlepšího rock clubu na sever od Prahy a v neposlední řadě geniální monsterbubeník. Takhle vypadá při hře, fotku jsme volili obzvlášť opatrně s ohledem na jeho soukromý život a nechtěli jsme Tomáše a jeho blízké vystavovat nájezdům fanynek a paparazzi:

13517402_1116776881720550_376934816364007540_o.jpg

Hlavně asi díky němu jsme odhalili, kolik energie v nás vlastně je a co dalšího ještě můžeme zkusit světu nabídnout. Dokonce jsme díky této nově nabyté energii vyhráli prestižní soutěž Hard Rock Rising 2016 pořádanou každoročně a celosvětově sítí restaurací Hard Rock Café. Po oznámení porotou, že vítězi jsou liberečtí The Scoffers, tedy my, náš frontman Tomáš Pospíšil začal freneticky pobíhat po restauraci, svázal si prostředník a ukazovák na levé ruce gumičkou na vlasy, objímal turisty, nutil jim peníze, provolával díky kapele Monkey Business a dokonce líbal i jejich plakáty:

20160612_021340.jpg

Hned jak zabrala uklidňující injekce jsme se odebrali slavit. Teda, když píšeme, že jsme „vyhráli“, myslíme tím finále za ČR. Dál už vybírala nadnárodní porota a nemohla nás vidět při akci, tudíž jsme celou soutěž bohužel neměli šanci vyhrát na základě fyzického výkonu viděného na vlastní (myšleno jejich) oči. Nicméně akce měla obrovský ohlas v médiích. Nejobrovštější ohlas měla konkrétně na straně 17. liberecké mutace MF Dnes:

13567112_1126465040751734_6465391816948132812_n.jpg

No a začínáme se dostávat k…

pecka.jpg

pudl.jpg

…přesně tak – začínáme se dostávat k fotce meruňky a bílého psa. Máme tvůrčí přetlak. Všimli jsme si tohoto úkazu již po vydání předchozího EP. Nejprve jsme to chtěli řešit dalším EP, ale přetlak to byl tak nevídaný, že to vydá na celou desku, která se bude – dá-li kampaň – jmenovat „In The Blood“. A k tomu všemu jsme si řekli, že bychom chtěli ještě lepší sound pro nás a naše fandy. No a tak jsme tady a doufáme, že oslovíme co nejvíc z vás, kdo mají rádi rockovou muziku a pomůžete nám uskutečnit sen o skvěle znějícím albu plném energických pecek. Máme v tuto chvíli připravených zhruba 10 písniček, které bychom rádi natočili a zmasterovali do konce roku 2016. Ale bez vaší pomoci se to prostě neobejde. Přichází samozřejmě chvilka pravdy, protože logicky se každý startér ptá: „Co za to?“ No ti štědřejší z vás budou bohatší o cédéčko a případně další propriety a ti úplně nejštědřejší i o zážitky s námi. My všichni ve Scoffers víme, že zážitky to budou nezapomenutelné. To, zda budou nezapomenutelné chtěně, či se bude jednat o zážitek, který se budete pak marně snažit vytěsnit z hlavy, to už záleží na situaci, na kompatibilitě našich a vašich povah. Zkrátka jak se vám budeme líbit a vy nám. Něco nám ale našeptává, že k investorům se naše kapela vždy chovala velmi přátelsky 🙂 A kromě toho jsme si připravili i nějaký ten apparel, či merch, jehož fotky, jak zhruba bude vypadat, si můžete prohlédnout na Startovači. Apparel/merch chceme totiž sjednotit s designem nadcházejícího alba, které doufáme díky vám zrealizujeme.

Budeme moc rádi, když do naší kampaně přispějete. Když ne, prosíme, abyste alespoň sdíleli link na tuhle kampaň s kýmkoli ve vašem okolí. Ano, ta poslední část předchozí věty se celkem rýmuje 😉

Děkujeme!

Pospy, Ondra, Vojta a Vítek – The Scoffers

sticker2.jpg

Převzato ze serveru Startovač

Kapelu The Scoffers krom na koncertech můžeš najít třeba na jejich webu, Facebooku, Bandzone nebo třeba na YouTube.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *