Mostecký hudební spolek a Rokáč Vinohrady oslaví druhé narozeniny

Mostecký hudební spolek zve v pátek 29. března 2019 na narozeninový koncert mosteckého klubu Rokáč Vinohrady. Zahrají domácí CUMBAL, kteří si jako hosta pozvali punk-rockovou partu IDIO & IDIO z Ústí. Začínáme již ve 20:00.

Je to již dva roky, kdy parta nadšenců, sdružených v Mosteckém hudebním spolku, obnovila činnost nejstaršího hudebního klubu na Mostecku.

Rokáč, založený v roce 1995, je nejstarším, dosud fungujícím, hudebním klubem v Mostě a širokém okolí. Od března 2017 s novým názvem Rokáč Vinohrady, s novým interiérem a novým provozovatelem, kterým je Mostecký hudební spolek. Hlavním posláním spolku je podpora regionálních hudebníků, interpretů a tvůrců různých hudebních žánrů. Spolek organizuje setkávání hudebníků, které slouží jak ke vzájemnému poznávání a inspiraci, tak i k individuálním prezentacím a společným hudebním produkcím. Členy spolku jsou hudební nadšenci, kteří klub provozují po práci, jako svého koníčka. Z toho důvodu je klub otevřený pouze v pátek večer, příležitostně v sobotu.

Za dva roky své činnosti uspořádal Mostecký hudební spolek v Rokáči Vinohrady 128 koncertů, na kterých vystoupilo více jak 200 kapel a sólových muzikantů z Čech, Moravy, Slovenska, Německa, Belgie, Francie, Kanady a USA. Klub není žánrově nijak vymezen – hraje se vše od metalu, rocku, punku, jazzu až k folku. Kromě pravidelných pátečních koncertů jsou dveře Rokáče Vinohrady otevřeny i začínajícím muzikantům, kteří se setkávají na akcích jako Open Mic, Jam Sessions či veřejných zkouškách.

Událost na Facebooku.

Tiskovou zprávu zaslal: Mostecký hudební spolek

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *