Narozeninové oslavy v libereckém Azylu: pos-T-rash party 31.

Jubilejní desátý ročník narozeninových akcí pos-T-rash party (dříve Trash party) proběhne v pátek 31. červenec 2015 opět v libereckém Pivním baru Azyl. A stejně jako loni, i letos bude zároveň narozeninovou oslavou Pivního baru Azyl. Ten byl otevřen právě 31.7.2009, a tak letos oslaví již šestý rok své existence.

BEZBOLESTNÁ (emo/hc, HK/Praha)
Pokud jsi propásl/a jejich nedělní vystoupení na Fluffu, nezoufej. Emotivní uřvaný punk se členy La Prosperité vůbec poprvé v Liberci!

UPROSTŘED PÁDU (hc/punk, Děčín)
Hardcore kapela Shut Up And Dance se loni dala znovu dokupy na dva reunion koncerty a natolik je to chytlo, že se rozhodli pokračovat ve stejné sestavě, ale s novým názvem a novými věcmi. Také premiérové vystoupení v Azylu, a to platí i z pohledu SUAD!

DROM (post/hc, Liberec)
Domácí temnota se po roce a čtvrt vrací do svého domovského klubu. S sebou snad bude mít i zbrusu novou „Antologii“, která vyšla na CDs i kazetách. Jejich koncerty vždycky zaručujou silnej atmosférickej zážitek a pro koncerty Drom v Azylu to platí dvojnásob.

SEE YOU IN HELL (hc/punk, Brno)Kapela ze zdravotních důvodů žel nevystoupí
Tahle kapela obráží pódia po ČR i celém světě už víc než 15 let, přesto se v Azylu možná trochu překvapivě ukazuje vůbec poprvé. V Liberci naposledy zahráli 20. března 2004 (tehdejší Casta club), není tedy pochyb o tom, že pro obě strany bude tenhle kamikaze nálet tak trochu speciální.

obrazproobraz2015Před samotným koncertem se venku na zahrádce chystá veganská grilovačka. Kromě ní proběhne vrámci doprovodného programu benefiční dražba obrazů pro Obránce zvířat, neboli OBRAZ. OBRAZ je „nezisková organizace založená za účelem aktivní a efektivní ochrany zvířat.“ Organizace se zaměřuje především na kampaň za zákaz kožešinových farem. Více informací včetně působivých videí zde: www.obrancizvirat.cz. Bližší informace o organizaci se budete moci dozvědět také během přednášky, která proběhne před dražbou. V dražbě se objeví kresby, malby, grafiky a autorské fotografie od těchto autorů: Saon, Rotr, Pavel Hník, Marta Havlíčková, Sára Milesson, Honza Harant, Paulie Garand, Marcela Steffanová, Laser DC, Jonáš Zelík, Martin Grosman a Jan Cichý. Předpokládaný začátek akce je v 18 hodin. Přijďte tak před koncertem posedět na zahrádku, ogrilovat si něco veganského a hlavně vydražit nějaký obraz a přispět tak na dobrou věc.

sessionipa2015Speciálně pro pos-T-rash party 31. byla již tradičně uvařena speciální várka piva vdomácím pivovaru Partyzán. A o jaké pivo se jedná? Čeká vás lehká svěží 13° Session IPA. Vařena je pouze ze sladu Pale Ale, chmelena odrůdami Kohatu, Citra a Simcoe. Většina chmele byla přidána až do vířivky a na studené chmelení. Výsledkem je tak krasně voňavé, hluboce prokvašené a nebezpečně pitelné pivo. To ale není všechno. SYIH v loňském roce oslavili 15 let výročí kapely, a protože jejich basák Tom je také nadšený domovařič, nechal k této příležitosti uvařit dle vlastního receptu speciální várku piva ve slovenském pivovaru Wywar v Holíči. Pivo bylo pojmenováno příznačně „15 Years In Hell„, je to 15° IPA, obsah alkoholu má 6,66 % a co je asi nejdůležitější: v pátek 31. července ho najdete točené na jedné z Azyláckých píp!

Na plakátech Pos-T-Rash party a vlastně i dalších azyláckých akcí se pravidelně objevuje logo Good Night White Pride. První Trash party se shodou okolností konala ve stejném roce, kdy tato kampaň vznikla. Možná v té době ani moc lidí nečekalo, jak silné poselství dokáže odkaz na ní za těch 10 let získat. Logo GNWP je dnes vnímáno primárně jako vymezení akcí, prostor ad., kde NEzaznívají rasistické ani xenofobní názory, a nyní to platí dvojnásob. Naše společnost čelí v současnosti snad ještě větší vlně nenávistných xenofobních a rasistických nálad než v předchozích letech. Teď ale nejsou na mušce Romové, nýbrž muslimové a imigranti. Punk a hardcore řada lidí vnímá nejen jako hudební scénu, ale zároveň jako společensko-politické hnutí, které by vůči podobně zaostalým názorům mělo být nejen rezistentní, ale zároveň by proti nim mělo i aktivně vystupovat. Proto najdete nápis „Good Night White Pride“ i na letošním plakátu. Na pos-T-rash party ani v Pivním baru Azyl nemají podobné názory místo!

Jak už se poslední dobou stává zvykem, a nebude tomu jinak ani na Pos-T-rash party 31., veškeré vnitřní prostory Azylu budou v pátek 31. července celý den a noc zcela nekuřácké. Respektujte prosím tento fakt, kouřit bude možné samozřejmě venku.“ Převzato z Periferia.cz

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *