Neděle v Teplicích: Velká Malá Paříž

„A je to tady. 19. července v roce 1812 se v Teplicích poprvé potkali dva velikáni evropské kultury – J.W. Goethe a L.v. Beethoven. Při této příležitosti proběhne v Zámecké zahradě akce s názvem „Velká Malá Paříž“ – oživíme celou Zámeckou. Tak jako v dobách největší teplické slávy budou mít návštěvníci parku důvod si jej celý projít. Na 5 místech se bude „něco“ dít.

U Opiček – Dětská scéna pro děti i dospělé – loutkový ateliér Divadla Studna, hry pro děti, pro zájemce možnost vyrobit si vlastní loutku (50 Kč za materiál),
17.00 – Divadlo Krabice Teplice – Vlk a Ovce běží z kopce
Po celou dobu konání akce bude přítomen klavírista Gejza Sendrei a příjemné melodie.

Dřevěný Altán – Autorské čtení. Svatka Antošová mi doporučila několik zajímavých autorů poezie, kteří se třeba i při čtení využívají hudebního doprovodu. Zúčastní se :
Svatava Antošová, Janele z Liků, Pavel Zdražil, Petr Čichoň, Petra Strá, Filip Jakš, Patrik Linhart a možná i nějaký další zájemce, který bude chtít prezentovat svou tvorbu.

Bílý Altán – hranatý altán na druhé straně Velkého rybníka – Rytmický workshop – členové skupiny Marimba mama vám poskytnou nástroje i zaučí do tajů bubnování.

Altán u Zahradního domu:
15.00 – Pavel Petran a kapela – několikanásobní účastníci Stodoly Michala Tučného, tři chlapi s kytarami, tři hlasy a písně na pomezí melodického folku či country.
16.00 – Ondřej Ruml – netřeba představovat, jeden z nejtalentovanějších mladých hudebníků u nás s krásným hlasem i nápady.
17.00 – Hot sisters – Sofia a Doris Lamašovy přijedou tentokrát s pianistou. Krásné swingové melodie, podpořené dvěma skvělými hlasy.
18.00 – Galiani Gypsy jazz – houslista Milan Galyáš se svou skupinou opět přijdou s porcí čardášů a dalších svižných melodií.
19.00 – Marimba mama – skupina, která jezdí na Malé Paříže pravidelně používá 3 africké marimby, bicí, saxofon a africké bubny. 3 ženy a 3 muži předvádějí skvělou show a jsou vždy ozdobou.
20.30 – Oskar Petr trio – legendární hudebník, zakladatel Marsyas hraje v triu s teplickým Petrem Samkem, výborným kytaristou, třetího člena zatím nevím.

Někde v parku Mejla vyřezává z velkého špalku „něco“. Jděte za zvukem motorové pily, bude tam asi už od soboty, jinak by to nestihl…

Změna programu možná, ale nepravděpodobná. Akce uskutečněna za finanční podpory Statutárního města Teplice.“

www.mala-pariz.cz | www.facebook.com/zahradnidum

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

2 reakce na Neděle v Teplicích: Velká Malá Paříž

  1. Vlasta Nová říká:

    Dobrý den, je možno zjistit někde program Malé Paříže? Díky Vlasta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *